Reklama

Jest wykonawca remontu ulicy Matejki - Miasto dołożyło 200 tysięcy zł

Opublikowano:
Autor:

Jest wykonawca remontu ulicy Matejki - Miasto dołożyło 200 tysięcy zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Drugie podejście do przetargu okazało się udane. Wybrano bowiem wykonawcę przebudowy ulicy Matejki. Nie obyło się jednak bez wyłożenia dodatkowych pieniędzy...

Początkowo Miasto planowało przeznaczyć na tę inwestycję 634 tys. zł. Pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem, ponieważ żadna z firm nie wykazała chęci zrealizowania remontu. Do drugiego przetargu wpłynęła zaledwie jedna oferta, która opiewała na kwotę 859 tys. zł. Mimo przekroczenia planowanego budżetu Miasto jednak zdecydowało przekazać dodatkowe środki i powierzyć wykonanie inwestycji wykonawcy. Zostało nim Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane "MAWEX" mgr inż. Włodzimierz Pawłowski z Kutna.

Na ulicy Matejki zajdą spore zmiany. Nowa nawierzchnia chodników, zatoka postojowa dla samochodów wzdłuż ulicy czy ścieżka rowerowa to tylko niektóre z punktów zakresu inwestycji. Jej przedmiot i zakres zakłada m.in. wymianę istniejących krawężników, wykonanie ścieżki rowerowej od przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z Łęczycką do skrzyżowania z ul. Fałata, czy wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni chodników i zjazdów.

W ciągu 30 dni zostanie podpisana umowa z wykonawcą, który następnie będzie miał 3 miesiące na wykonanie przebudowy licząc od dnia przekazania placu budowy do dnia zgłoszenia przez wykonawcę gotowości do odbioru.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE