Reklama

"Jesteśmy stąd…” – krośniewicki wieczór wspomnień

Opublikowano:
Autor:

"Jesteśmy stąd…” – krośniewicki wieczór wspomnień - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

GCKSiR w Krośniewicach zaprasza Mieszkańców i Gości na program pt. ,,Jesteśmy stąd…”. Spotkanie zaplanowano jako seans filmowy z wykorzystaniem materiałów dotyczących Krośniewic – projekcja odbędzie się 28 października (niedziela) o godz. 16.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury OSPa. Zaprezentowane zostaną filmy pozyskane od TVP Łódź – krótkie relacje reporterskie, kilkuminutowe reportaże, ale też nagrania przygotowane na zlecenie miejscowych firm i instytucji (np. z jubileuszu Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Przyszłość”), a także obrazy nagrane przez mieszkańców. Powstały w ostatnich 2-3 dekadach.

W programie wieczoru znajdzie się też ,,Quiz o naszym mieście”. Pytania i zadania będą dotyczyły okresu przedstawionego w reportażach, ale też czasu wcześniejszego – ostatnich 100 lat w historii miasta, a ich celem jest przypomnienie (lub poinformowanie) o tym, co stanowiło koloryt miasta w tych latach – sklepy, zakłady usługowe, punkty handlowe, wydarzenia sportowe i inne ciekawe epizody. W quizie zostaną też wykorzystane artykuły z prasy tamtego okresu.

Wstęp na wydarzenie będzie nieodpłatny; należy pobrać wejściówkę w GCKSiR (ul. Targowa 15).

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE