Reklama

Joanna Skrzydlewska z wizytą w Kutnie

Opublikowano:
Autor:

Joanna Skrzydlewska z wizytą w Kutnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Członkini Zarządu Województwa Łódzkiego gościła dziś w kutnowskim Urzędzie Miasta. Joanna Skrzydlewska podczas konferencji prasowej, w której uczestniczył również prezydent Zbigniew Burzyński mówiła m.in. o planach inwestycyjnych związanych z naszym miastem, kutnowskiej podstrefie, rynku pracy czy lokalnej koszykówce. Nie kryła także swojego podziwu dla rozwoju, jaki dokonał się w Kutnie na przestrzeni ostatnich lat.

Joanna Skrzydlewska odpowiedzialna jest za pozyskiwanie oraz dysponowanie środkami unijnymi. Jej dzisiejsza wizyta była drugą w ostatnim czasie w naszym mieście. Co ciekawe, poprzednim razem odwiedziła miasto róż przy okazji meczu Polfarmexu Kutno.

Dziś J. Skrzydlewska najwięcej uwagi poświęciła planom inwestycyjnym województwa łódzkiego, chwaląc równocześnie postęp branży przemysłowej na terenie Kutna.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak to miasto zmieniło się praktycznie na każdym obszarze. Mam na myśli m.in. podstrefę ekonomiczną, widać strategię w działaniach i pomysł na rozwój miasta. Na wielkie uznanie zasługuje również zakład AMZ - mówiła. - Obecnie jesteśmy na finiszu opracowywania planów inwestycyjnych i pierwsze nabory planowane są na przełom czerwca i lipca. Mam nadzieję, że Kutno wciąż będzie rozkwitać tak jak do tej pory. Wciąż przydałoby się jeszcze kilka cennych inwestycji, m.in związanych z budową parkingów podziemnych, czy wiaduktu. Wiąże się to z potrzebą dojazdu mieszkańców do pracy - dodała J. Skrzydlewska.

Poruszono także temat dualnego systemu nauczania, który świetnie sprawdził się na Zachodzie. Być może już w niedalekiej przyszłości w Kutnie powstanie Szkoła Kształcenia Ustawicznego przygotowująca pracowników na potrzeby przyszłego pracodawcy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE