Reklama

Jolanta Pietrusiak na etacie: będzie odpowiadać za budownictwo. „Gratuluję odwagi”

Opublikowano:
Autor:

Jolanta Pietrusiak na etacie: będzie odpowiadać za budownictwo. „Gratuluję odwagi” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś odbyła się kolejna sesja rady powiatu, o czym wcześniej pisaliśmy W TYM MIEJSCU. Jedną z podejmowanych dziś uchwał było nawiązanie stosunku pracy z kolejnym członkiem zarządu powiatu. Mowa konkretnie o Jolancie Pietrusiak. Za co ma odpowiadać i jak przebiegała dyskusja na ten temat?

Daniel Kowalik, starosta kutnowski, zaproponował kandydaturę Jolanty Pietrusiak na etatowego członka zarządu. Jak argumentował:

- Z uwagi na duże zasługi i duże zaangażowanie w funkcjonowanie zarządu powiatu. Myślę, że pomoc pani Jolanty Pietrusiak jako etatowego członka zarządu wpłynie bardzo pozytywnie na funkcjonowanie całego urzędu – mówił na dzisiejszej sesji Daniel Kowalik.

Radny Jacek Sikora pytał o źródło finansowania głosowanej dziś uchwały dot. nawiązania stosunku pracy z członkiem zarządu powiatu kutnowskiego.

- W przeszłości w organizacji Starostwa Powiatowego w Kutnie funkcjonowało stanowisko dyrektora Wydziału Zarządu i Rozwoju Powiatu. Z nowelizacji ustawy odnośnie wynagrodzeń członków zarządu m.in. powiatów wynika, że sfinansowanie pensji płatnego etatowego członka zarządu będzie mniej kosztowne dla budżetu niż zatrudnienie na stanowisku dyrektora w owym wydziale. Ponadto w budżecie pojawią się kolejne oszczędności wynikające z diety społecznego członka zarządu w wysokości 1750 zł miesięcznie, to daje 21 tys. zł oszczędności w skali roku – mówił D. Kowalik.

Dodał, że celem podejmowanej dziś uchwały nie było ustalenie wynagrodzenia dla etatowego członka zarządu.

Sikora pytał również za co odpowiadać będzie Jolanta Pietrusiak. Starosta odpowiedział, że będzie jej podlegał Wydział zarządu i rozwoju oraz Wydział budownictwa.

- Z całym szacunkiem dla pani radnej, która jest bardzo dociekliwa i zna się na wielu sprawach, ale wyrażam pewne obawy co do kompetencji w zakresie prawa budowlanego. Pani radna tymi tematami się zajmowała, to były czysto administracyjne rzeczy, podległość tego wydziału będzie dość trudna. Wiemy, jaką trudną materią są sprawy związane z prawem budowlanym, to są kwestie związane także z planowaniem przestrzennym. Powiem tak – gratuluję odwagi – mówił radny Krzysztof Debich.

- Sen się spełnił. To co państwo opowiadaliście w kuluarach na poprzedniej sesji, że pani Jolanta zostanie etatowym członkiem zarządu po Eurowyborach. Gratuluję pani Joli i mam pytanie – czy osoba która zajmowała się budownictwem nie dawała sobie rady, miała zbyt słabe kompetencje, przerosło ją to? - pytał J. Sikora.

Starosta odpowiedział, że celem jest usprawnienie i rozluźnienie pracy.

- Mniej obowiązków dla jednej ze stron pozwala się zająć dociekliwiej i lepiej innymi sprawami – zaznaczał D. Kowalik.

Marek Drabik pytał radną Pietrusiak co spowodowało, że powierzono jej taki zakres obowiązków.

- Te obowiązki i tak - mam nadzieję - będziemy pełnić wspólnie. Mamy szeroko rozwiniętą pomoc prawną i wielu specjalistów w tym wydziale. A co mnie skłoniło? Troszeczkę brak czasu jeśli bym pracowała na innym etacie nie będąc tutaj, w środku. Nie mogę wtedy pomóc zarządowi w jakiś konkretny sposób. A tak postaram się poświecić wiele czasu temu tematowi – mówiła Jolanta Pietrusiak.

- Czy ma pani jakieś wykształcenie kierunkowe żeby te obowiązki lepiej sprawować?- dopytywał Drabik.

- Może kierunkowego zupełnie nie mam, ale to tak jak z wieloma byłymi i obecnymi członkami zarządu – staram się uzupełnić tę wiedzę – mówiła J. Pietrusiak.

Podkreśliła jak ważna będzie pomoc prawna i umiejętne korzystanie z niej.

Uchwała dot. nawiązania stosunku pracy z Członkiem Zarządu Powiatu Kutnowskiego została podjęta 11 głosami „za”. Ośmiu radnych było przeciw, jeden się wstrzymał.

Za głosowali: Marek Ciąpała, Jolanta Pietrusiak, Marek Jędrzejczak, Andrzej Szarwas, Zdzisław Góreczny, Daniel Kowalik, Magdalena Krupińska – Kotulska, Marek Kubasiński, Elżbieta Milczarska, Ryszard Olesiński, Tomasz Walczewski

Przeciw głosowali: Krzysztof Debich, Marek Drabik, Zbigniew Filipiak, Jacek Urbaniak, Edyta Ledzion, Artur Gierula, Marek Jankowski, Jacek Sikora

Wstrzymał się: Tomasz Marciniak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE