Reklama

Reklama

Jutro 36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Opublikowano: 12 grudnia 2017 18:26
Autor:

Jutro 36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowska Rada Pamięci Narodowej w Kutnie oraz Rada Podregionu Kutno NSZZ „Solidarność” serdecznie zapraszają do udziału w obchodach 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, które odbędą się w dniach 13 oraz 17 grudnia 2017 roku w Kutnie i w Głogowcu.

Reklama

Program uroczystości:

 • 13 grudnia, godz. 12:00 - okolicznościowe przemówienia oraz składanie kwiatów pod Pomnikiem "Ulotka";
 • 17 grudnia:
  • 10.00 - Msza Święta w intencji prześladowanych działaczy Solidarność w Sanktuarium Maryjnym w Głogowcu,
  • 11.10. - złożenie kwiatów pod pomnikiem "Solidarności" na placu pielgrzymkowym w Głogowcu.

Serdecznie zapraszamy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  do troli z nory na sienkiewicza

  nie jest wam wstyd za "bohaterstwo" waszych wodzów ?????????????????????????????????!

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  czy było warto?

  Władze komunistyczne jeszcze 12 grudnia przed północą rozpoczęły zatrzymywanie działaczy opozycji i "Solidarności". W ciągu kilku dni w 49 ośrodkach internowania umieszczono około 5 tys. osób. W ogromnej operacji policyjno-wojskowej użyto w sumie 80 tys. żołnierzy, 30 tys. milicjantów, 1750 czołgów, 1900 wozów bojowych i 9 tys. samochodów. 31 grudnia 1982 r. stan wojenny został zawieszony, a 22 lipca 1983 r. odwołany, przy zachowaniu części represyjnego ustawodawstwa. Dokładna liczba osób, które w wyniku wprowadzenia stanu wojennego poniosły śmierć, nie jest znana. Przedstawiane listy ofiar liczą od kilkudziesięciu do ponad stu nazwisk. Nieznana pozostaje również liczba osób, które straciły w tym okresie zdrowie na skutek prześladowań, bicia w trakcie śledztwa czy też podczas demonstracji ulicznych. "Gdy patrzę na te kartkę z kalendarza to myślę o przelanej krwi Polakow oraz tysiącach wtedy aresztowanych. Mozna sie teraz zastanawiać czy warto było gdy patrzy sie na rządzących dzis neobolszewików ktorymi kieruje z tylnego fotela bez zadnej odpowiedzialnosci Pan Nikt" - napisał wczoraj Wałęsa na Twitterze.

 • 4 lata temu | ocena +7 / -7

  gorąca prosba do PiS z Kutna

  My którzy chcemy krzewić wśród młodzieży i dorosłych wiedzę o bohaterstwie oraz wielkości naszego przywódcy Jarosława (co zbawia każdego wraz z tzw. o. Tadeuszem) Polskę pragniemy zwrócic się do pana pełnomocnika Kłopotowskiego o to, aby raczył zaprosić do Kutna Wodza. Chcemy poznać szczegółowo jego biografię – jako człowieka walki z komuną, która więziła go latami, a 13 grudnia 1981 roku omal nie zakatowała podczas aresztowania. Chcielibyśmy wiedzieć gdzie i jak długo siedział w komunistycznych kazamatach oraz głosić Jego chwałę na wieki. Dobrze się składa, że wybrał tak znaczącą dla wszystkich datę na głosowanie w Sejmie votum zaufania dla rządu dobrej zmiany, rządu kontynuacji pełnego najlepszych z najlepszych synów Narodu Polskiego – elity wśród elit.

 • 4 lata temu | ocena +11 / -11

  teraz nie lepiej

  Trzeba być ślepym, aby nie widzieć do czego to wszystko zmierza. Te marsze z pochodniami, już ponad 600 Polaków usłyszało zarzuty za udział w zgromadzeniach przeciwko faszyzacji kraju, prorządowe bojówki zachęcane przez reżim napadają na ulicy spokojnych ludzi tylko dlatego, że sympatyzują z opozycją, inwigilacja opozycji, na komisariatach nagminnie stosuje się najbardziej bestialskie metody przesłuchań, tworzone właśnie oddziały paramilitarne w pierwszej kolejności mają zbierać informacje o rodakach żyjących w okolicy, ludzie są wyciągani za nogi z miejsc publicznych bo za kilka godzin ma tą drogą przechodzić duce, usuwanie z mediów dziennikarzy którzy niezbyt gorliwie kadzą członkom nacjonalistycznego reżimu, inwigilacja opozycji, demontaż TK, skok na sądownictwo, deptanie konstytucji, uchwalanie prawa działającego wstecz, wygaszanie wbrew konstytucji kadencji sędziów, tysiące uzbrojonych policjantów osłaniających członków reżimu, nie wpuszczanie na salę obrad dziennikarzy i posłów opozycji … itd Narodzie i ciemny ludzie, obudźcie się bo jutro może już być za późno!!!