Reklama

Jutro święto. Policjanci zapowiadają więcej patroli

Opublikowano:
Autor:

Jutro święto. Policjanci zapowiadają więcej patroli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przed nami kolejny wolny dzień który niewątpliwie skłoni mieszkańców do spędzenia czasu poza domami. Wpłynie to zapewne na nasilenie ruchu. Dlatego na drogach województwa łódzkiego można spodziewać się większej ilości policyjnych patroli. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na naruszanie przepisów ruchu drogowego a w szczególności kontrolować prędkość, trzeźwość kierujących i stan techniczny pojazdów.

Dodatkowo mundurowi będą monitorować natężanie ruchu a w przypadku tworzenia się zatorów udrażniać drogi.

- Apelujemy o szczególną ostrożność na drogach w tym okresie. Przypominamy o konieczności stosowania się do obowiązujących ograniczeń prędkości, używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Zadbajmy o to, aby nasza nawet najkrótsza podróż była przyjemna i wiązała się z bezpiecznym wypoczynkiem – czytamy na stronie KPP Kutno.

Mundurowi proszą także wszystkich kierujących niezależnie od rodzaju pojazdu, którym będą się przemieszczali, aby zadbali o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu.

- Za kierownicę wsiadajmy wypoczęci i trzeźwi. W przypadku dłuższych podróży zadbajmy o regenerację organizmu, korzystając z częstych postojów i właściwego odżywiania organizmu – zaznaczają policjanci.

Korzystając z miejsc wypoczynku nad wodą pamiętajmy, aby parkować w miejscach do tego wyznaczonych. Nie zostawiajmy nawet na chwilę pasażerów oraz zwierząt w nagrzanym pojeździe. Zadbajmy o nasze mienie, pamiętajmy aby w autach nie zostawiać bagażu lub innych przedmiotów w widocznych miejscach.

- Pamiętajmy również o właściwym zabezpieczeniu jednośladów. Apelujemy również o rozważne korzystanie z kąpieli wodnych. Nadużywanie alkoholu czy brawura to najczęstsze przewinienia, które sprawiają, że pobyt na łonie natury może przestać być przyjemnością, a zabawa może przerodzić się w tragedię

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE