Reklama

Już 4 marca startuje Akademia Piłkarska Reissa!!

Opublikowano:
Autor:

Już 4 marca startuje Akademia Piłkarska Reissa!! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

„Mam nadzieję, że w Kutnie znajdziemy piłkarskie talenty” – mówi Piotr Reiss.
Już 4 marca startuje Akademia Piłkarska Reissa!


Akademia Piłkarska Reissa to jedna z największych szkółek sportowych w Europie Środkowo - Wschodniej dla dzieci 4-letnich i starszych, której założycielem i patronem jest legenda Lecha Poznań, Piotr Reiss. W klubie trenuje ponad 4200 zawodników w 75 lokalizacjach w Wielkopolsce. Teraz dołączą do nich najmłodsi mieszkańcy Kutna - już 4 marca wystartuje Akademia w tej właśnie miejscowości. Zapraszamy wszystkie dzieci na pierwszy, otwarty trening.


Czym tak naprawdę jest Akademia? Czym wyróżnia się na tle pozostałych klubów piłkarskich? Na te pytania opowiada Piotr Reiss, były zawodnik Lecha Poznań.

Skąd pomysł na otwarcie szkółki piłkarskiej w Kutnie?
Piotr Reiss: Chodzi przede wszystkim o to, by dać szansę na sportowy rozwój dzieciom zarówno z dużych miast, jak i mniejszych miejscowości. Bardzo się cieszę, że moja Akademia tak dynamicznie się rozwija i że już niebawem dołączy do nas nowa lokalizacja w Kutnie. Gorąco zapraszam wszystkie dzieci do rozpoczęcia przygody z piłką. Pierwszy trening już 4 marca. Warto przyjść, spróbować swoich sił i przekonać się na własnej skórze, że zajęcia sportowe przynoszą wiele korzyści, przede wszystkim zdrowotnych. Wierzę, że treningi w Akademii będą dla wielu dzieci z Kutna początkiem piłkarskiej kariery.


Dla kogo jest Akademia Piłkarska Reissa?
Piotr Reiss: Treningi skierowane są dla dzieci już od 4. roku życia. W tym wieku, zajęcia polegają przede wszystkim na zabawach z piłką i ogólnych ćwiczeniach ruchowych, które oswajają dziecko ze sprzętem sportowym. W starszych grupach pracujemy m.in. nad motoryką oraz uczymy elementów technicznych, taktyki oraz bycia kreatywnym piłkarzem. Co ważne, w naszej Akademii nie kończymy szkolenia na 12 roku życia. Zawodnicy mają możliwość kontynuowania swojej kariery w barwach naszego klubu.

Czym wyróżnia się Akademia na tle innych szkółek?
Piotr Reiss: Najważniejsze jest to, że treningi odbywają się w kilkudziesięciu lokalizacjach w Wielkopolsce, są to zarówno duże miasta jak i mniejsze miejscowości. Dzięki temu dziecko ma zajęcia blisko domu, nie musi dojeżdżać. Ważne jest także to, że nie prowadzimy selekcji, u nas może trenować każdy. Poza profesjonalnym szkoleniem piłkarskim, naszym podopiecznym zapewniamy wiele dodatkowych atrakcji, m.in. organizujemy cotygodniowe rozgrywki w ramach Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich, profesjonalne turnieje, obozy sportowe oraz wizyty w zagranicznych klubach. Najbardziej utalentowani zawodnicy powoływani są natomiast na dodatkowe konsultacje i grają w Reprezentacji Akademii, która ma na swoim koncie wiele sukcesów.


Wielu rodziców zastanawia się, jak pokierować karierą swojej pociechy? Jakie masz rady dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z piłką.
Piotr Reiss: Najważniejsze, by dzieci czerpały przyjemność z tego, co robią. Na samym początku, treningi powinny być dla młodych zawodników przede wszystkim dobrą zabawą, marzenia o sportowej karierze realizują się dopiero później. Ważne też, by nie przejmowali się niepowodzeniami i przegranymi. Każdy z nas popełnia błędy, trzeba umieć się pogodzić z ewentualnymi porażkami. Kluczem do sukcesu jest z całą pewnością ciężka, systematyczna praca i wiara w swoje umiejętności. Znam wiele osób, które na początku swojej przygody z piłką słabo radziły sobie na boisku, jednak dzięki dużemu zaangażowaniu, samodyscyplinie i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu, dziś są bardzo dobrymi piłkarzami.

Zapraszamy wszystkie dzieci od 4. roku życia. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w treningu pod nr tel: 502 741 749.

Pierwszy trening – środa, 4.03

· roczniki 2011-2008, godz. 16:30

· roczniki 2007 i starsze, godz. 17:30

Miejsce:
Sala Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego przy ul. Kościuszki 24

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE