Reklama

Już niedługo ogródki na pl. Piłsudskiego: urząd ogłasza zakazy i nakazy

Opublikowano:
Autor:

Już niedługo ogródki na pl. Piłsudskiego: urząd ogłasza zakazy i nakazy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kwiecień rozwija się coraz bardziej wiosennie, a urzędnicy zakrzywiają czasoprzestrzeń i już żyją przyszłym miesiącem. Magistrat wydał wytyczne dotyczące funkcjonowania sezonowych ogródków gastronomicznych, które tradycyjnie co roku rozpoczynają działalność w czasie Majówki.

Na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego zostało wyznaczonych 5 miejsc do dzierżawy z przeznaczeniem na zorganizowanie sezonowych ogródków gastronomicznych. W pierwszej kolejności przydzielone będą przedsiębiorcom prowadzącym stałą działalność w lokalach przy pl. Józefa Piłsudskiego.

Aby zachować estetykę placu Urząd Miasta przygotował - podobnie jak rok temu - wytyczne dotyczące wyglądu i funkcjonowania ogródków. Facebookowy profil Stop Dyskryminacji Kutna wylicza te, które wydają się najistotniejsze:

  • Stoły i krzesła wykonane z materiałów naturalnych (np. wikliny, drewna, metalu, rattanu) albo dobrej jakości imitacji materiałów naturalnych. Preferowane stoły i krzesła o charakterze kawiarnianym.
  • Parasole w kolorystyce stonowanej (odcienie beżu), jednolite kolorystycznie w całym ogródku, dopuszczalne też inne zadaszenie zbliżone formą do parasoli (markizy, dachy z materiału).
  • Donice na rośliny wykonane z drewna, metali, polimerobetonu lub innego trwałego i estetycznego materiału.
  • Wysokość ogrodzeń - maksymalnie 90 cm.
  • Logotypy sponsorów lub nazwy lokali dopuszczalne wyłącznie na meblach, wygrodzeniach i obrzeżach parasoli, przy czym szerokość obrzeża nie może przekraczać 15 cm, a powierzchnia logo - 30% powierzchni falbany lub otoku. Reklamy sponsorów na powierzchni parasoli lub markiz muszą być w kolorystyce monochromatycznej i dopasowanej do tła.

- To duża zmiana w porównaniu z sytuacją sprzed kilku czy kilkunastu lat, kiedy latem w centrum rzucały się w oczy najtańsze plastikowe krzesła i stoły, prowizoryczne daszki z różnych folii i płacht, toporne ogrodzenia ogródków obwieszone banerami, a także parasole z reklamami browarów na prawie całej powierzchni - czytamy na Stop Dyskryminacji Kutna.

Pełny komunikat Urzędu Miasta znaleźć można klikając TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE