Reklama

Reklama

Już jutro 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak obchody będą wyglądać w Kutnie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Już jutro 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak obchody będą wyglądać w Kutnie? - Zdjęcie główne

Już w niedzielę obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 1 sierpnia mija 77 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie odbędą się obchody tej rocznicy, na które zaprasza Kutnowska Rada Pamięci Narodowej oraz Prezydent Miasta Kutno. Dodatkowym elementem będzie też wieczorne kino plenerowe pod hasłem "Kino nie zapomina".

Reklama

- W niedzielę mija 77 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. Specjalne obchody odbędą się na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie. Początek o 17:00. Wcześniej od 12:00 do 15:00 będzie można zobaczyć specjalną dioramę przygotowaną przez Stowarzyszenie Historyczne "Pułk 37" - informuje na Facebooku Urząd Miasta Kutno. 

Diorama powstańcza zostanie wystawiona na Placu Piłsudskiego.

Pnadto o 21:00 na Placu Wolności rozpocznie sie pokaz filmu "Miasto 44". To już kolejna projekcja w ramach wakacyjnego kina plenerowego w Kutnie. 

"Film "Miasto 44" to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku" (Filmweb).

Jak pisze Kutnowski Dom Kultury jest to pierwszy w pełni poświęcony Powstaniu Warszawskiemu film od czasu "Kanału" Andrzeja Wajdy. „Miasto 44" to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Zdjęcia do filmu trwały równo 63 dni – tyle, ile Powstanie Warszawskie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE