Reklama

Kaczyński zawiesił posła Matuszewskiego. Stworzył rodzinny układ?

Opublikowano:
Autor:

Kaczyński zawiesił posła Matuszewskiego. Stworzył rodzinny układ? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po południu Beata Mazurek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości poinformowała w mediach społecznościowych o zawieszeniu posła Marka Matuszewskiego w ramach członka partii. Informacja już obiegła ogólnopolskie media. Dlaczego prezes PiS zdecydował się na taki krok?

– Decyzją Prezesa Jarosława Kaczyńskiego poseł Marek Matuszewski został zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. Decyzja ta ma związek z działaniem posła Matuszewskiego na szkodę PiS w okręgu łódzkim – brzmi treść informacji.

Ze spekulacji medialnych wynika, że ta decyzja może mieć związek z niedawną publikacją dziennika „Fakt” (KLIK). Chodzi o tzw. pajęczynę powiązań rodzinnych polegającą na tym, że członkowie rodziny i osoby z bliskiego otoczenia Matuszewskiego znalazły się na wysokich miejscach na listach PiS w tegorocznych wyborach, a także miały znaleźć zatrudnienie w spółkach skarbu państwa.

Marek Matuszewski w mediach społecznościowych stwierdził, że podane przez gazetę informacje są nieprawdziwe. Udostępnił m.in. taką tabelkę.

PiS nie potwierdziło, czy decyzja w sprawie posła Matuszewskiego ma związek z publikacjami prasowymi na jego temat.

Marek Matuszewski wstąpił do PiS w 2002 roku. Od 2005 jest posłem na Sejm. W 2009 i 2014 roku bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego.

fot. Marek Matuszewski w trakcie tegorocznej kampanii wyborczej w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE