Reklama

Kandydatka PiS na prezydenta nie zasiada w radzie

Opublikowano:
Autor:

Kandydatka PiS na prezydenta nie zasiada w radzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ewa Rzymkowska, która wystartuje w walce o fotel prezydenta Kutna, do niedawna pełniła funkcję radnej gminy Strzelce. Po ogłoszeniu ubiegania się o najwyższy urząd w mieście róż zrezygnowała jednak z tej funkcji. Co kandydatka PiS ma do zaoferowania nad Ochnią?

Dokładnie 26 czerwca do Urzędu Gminy w Strzelcach wpłynęło pismo informujące o tym, że radna Ewa Rzymkowska zrzeka się swojego mandatu. Czym spowodowana jest taka decyzja?

- Wygaśnięcie mandatu radnej wiązało się z tym, że chciałam w pełni wykonać zadanie, jakie obecnie przede mną stoi - komentuje Ewa Rzymkowska.

Rada Gminy Strzelce będzie więc pracować w osłabionym składzie.

- Nie ma potrzeby, aby przeprowadzać teraz wybory na jednego radnego w tym okręgu, jest za blisko wyborów samorządowych - mówi wójt Tadeusz Kaczmarek.

Ewa Rzymkowska w Radzie Gminy Strzelce zasiadała od 2014 roku. W dniu, w którym złożyła rezygnację, czyli 26 czerwca, dowiedzieliśmy się również o tym, że jest kandydatką z ramienia PiS-u, która na jesieni tego roku stanie do walki w wyborach samorządowych z długoletnim prezydentem Kutna Zbigniewem Burzyńskim.

- Moim centrum życiowym jest obecnie Kutno. Do kandydowania skłoniło mnie przede wszystkim to, że nie wykorzystuje ono w pełni swoich możliwości. Jest wiele do zrobienia na kilku płaszczyznach. Mam tutaj na myśli sprawy społeczne, mieszkaniowe i infrastrukturalne. Chciałabym wykorzystać swoje doświadczenie zawodowe, aby wdrażać nowe pomysły, które w szczegółach przedstawię w czasie kampanii - informuje E. Rzymkowska.

Przypomnijmy, że kandydatka na fotel prezydenta ma 30 lat i jest doktorem prawa. Działa w radzie nadzorczej Energi. Z Kutnem związana jest przede wszystkim jako współzałożycielka drugiego Klubu Gazety Polskiej.

- Jestem pewna, że mój program wyborczy będzie uwzględniał najważniejsze potrzeby i oczekiwania mieszkańców Kutna. Znam je doskonale, bowiem mimo tego, że do niedawna byłam związana ze Strzelcami, to uczyłam się i pracowałam w Kutnie. Odnosząc się do obecnej władzy warto podkreślić, że posiada ona wiele mankamentów, zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestie inwestycyjne i odczuwalny brak zainteresowania problemami mieszkańców części miasta, znajdującej się po drugiej stronie torów kolejowych. Natomiast nie jest moim zadaniem bezpośrednie atakowanie włodarzy, lecz pokazanie, że można tym problemom zaradzić - dodaje.

Zapytaliśmy również o to, czym kandydatka może pochwalić się w swojej dotychczasowej działalności oraz w jaki sposób chciałaby dotrzeć do mieszkańców Kutna.

- Chciałabym otworzyć szeroki dialog z mieszkańcami Kutna. Dialog, który oparty byłby również na indywidualnych problemach, bo takowe od wielu lat rozwiązuję w pracy, ale też społecznie poza nią. Z tego najbardziej jestem dumna i takie działania zamierzam kontynuować, gdy zostanę obdarzona zaufaniem wyborców - dodaje E. Rzymkowska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE