Reklama

Reklama

Karta Mieszkańca także w Gminie Kutno! Jak i od kiedy można się o nią ubiegać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Karta Mieszkańca także w Gminie Kutno! Jak i od kiedy można się o nią ubiegać? - Zdjęcie główne

Gmina Kutno wprowadzi Kartę Mieszkańca | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni Gminy Kutno byli zgodni i jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie wprowadzenia Karty Mieszkańca. Wiąże się ona z przywilejami dla osób zamieszkałych w gminie Kutno. O jakich profitach mowa?

Reklama

Decyzja zapadła podczas wczorajszej (12 stycznia) sesji Rady Gminy Kutno. Jak wyjaśniała w trakcie posiedzenia wójt gminy, Justyna Jasińska, każdy mieszkaniec ubiegający się o Kartę Mieszkańca, w pierwszej kolejności będzie musiał złożyć wniosek w Urzędzie Gminy przy ul. Witosa 1. Otrzyma ją w ciagu 7 dni. Jak wyglądać będzie karta?

Z informacji przedstawionych przez wójt wynika, że Karta Mieszkańca będzie plastikowa, nie będzie na niej jednak danych personalnych właściciela, a jedynie podpis posiadacza. Karta będzie ważna przez rok, po tym okresie mieszkaniec może złożyć wniosek o przedłużenie terminu użyteczności dokumentu. 

Co istotne, posiadaczami karty mogą zostać także dzieci i młodzież. O wydanie dokumentu dla osoby nieletniej musi wystapić rodzic. 

Co daje Karta Mieszkańca? Wiadomo, że na pewno pozwoli ona na darmowe korzystanie z transportu publicznego na terenie gminy Kutno. Na bieżąco wprowadzane mają być także kolejne ulgi. Kartę Mieszkańca Gminy Kutno najprawdopodobniej będzie można nabyć już w lutym. 

Przypomnijmy, że na grudniowej sesji decyzję o wprowadzeniu Karty Mieszkańca podjęła Rada Miasta Kutno. Profity z tytułu jej posiadania dotyczyczyć mają przede wszystkim korzystania z instytucji takich jak Kutnowski Dom Kultury, Muzeum Regionalne czy Aquapark. Inne przywileje to chociażby ulgi dla parkujących w strefie płatnego parkowania, a także w przyszłości dla korzystających z transportu miejskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy