Reklama

Reklama

Kiedy dzieci mogą wrócić do szkół? Tomasz Rzymowski komentuje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Kiedy dzieci mogą wrócić do szkół? Tomasz Rzymowski komentuje - Zdjęcie główne

Tomasz Rzymkowski mówił o tym, kiedy dzieci mogą wrócić do szkół | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Padła wstępna data powrotu dzieci do szkół. Póki co chodzi uczniów klas I-III. W Poranku Rozgłośni Katolickich mówił dziś o tym poseł z Kutna i sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Tomasz Rzymkowski.

Reklama

Wkrótce powinny zapaść decyzje

Wariant optymistyczny zakłada, że uczniowie klas I-III mogliby ponownie przejść na stacjonarny tryb nauczania jeszcze w tym miesiącu. Jak mówił Tomasz Rzymkowski:

- Nie chcę przesądzać, ale jeśli sytuacja będzie wyglądała tak, jak pod koniec ub. tygodnia, czyli będziemy notować realny spadek liczby nowych zachorowań, to duże prawdopodobieństwo, że od poniedziałku w przyszłym tygodniu - ale warunkuję to od sytuacji w najbliższych dniach - klasy I-III mogłyby wrócić do szkół – mówił Tomasz Rzymkowski.

Co z innymi rocznikami? Jak wyjaśniał Rzymkowski, być może w niektórych częściach kraju starsi uczniowie także będą mogli zakończyć zdalną naukę i wrócić do trybu stacjonarnego. Dotychczasowe obostrzenia wciąż mogą obowiązywać tam, gdzie sytuacja jest najpoważniejsza.

Jednocześnie sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki i pełnomocnik Rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego zapowiedział, że decyzje w tym zakresie zostaną zaprezentowane prawdopodobnie w środę.

Cała rozmowa z Tomaszem Rzymkowskim znajduje się W TYM MIEJSCU.

Przedszkola i żłobki ponownie otwarte

Przypomnijmy, że od dziś ponownie otwarte są przedszkola i żłobki, o czym pisaliśmy m.in. TUTAJ.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało w ubiegłym tygodniu, że w związku z otwarciem żłobków i przedszkoli dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał jedynie do 18 kwietnia, nawet jeśli rodzice już złożyli wniosek o jego wypłatę do 25 kwietnia. 

Podało, że nie będzie konieczne składanie nowych wniosków lub korygowania wniosków już złożonych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy