Reklama

Kiedy powinienem wezwać elektryka?

Opublikowano:
Autor:

Kiedy powinienem wezwać elektryka? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pewnie wielu z nas zadało sobie to pytanie. Co tak naprawdę robi elektryk? Kiedy warto zaprosić go do naszego domu? Odpowiedź jest prosta – raz w roku na przegląd. Taki przegląd pozwoli uniknąć nam większych awarii oraz zniszczenia urządzeń elektrycznych podłączonych do sieci w danym momencie. W tym artykule podamy kilka sytuacji, w których powinniśmy niezwłocznie wezwać fachowca na pomoc. Podpowiemy również gdzie znaleźć zaufanego i taniego elektryka.

Kiedy używam suszarki lub innego urządzenia światła migają lub przygasają

Sytuacja kiedy pod większym obciążeniem sieci np. podczas używania suszarki do włosów, gdy włączy się sprężarka w lodówce lub inne urządzenie wyposażone w silnik elektryczny światła w domu przygasają lub migocą oznacza, ze nasza instalacja elektryczna jest w kiepskim stanie. Dobrym rozwiązaniem jest wymiana starych przewodów i założenie dwudziestometrowej instalacji w miejscach gdzie korzystamy z takich urządzeń.

Kiedy włączę piekarnik elektryczny wybija mi korki w mieszkaniu

Elektryk powinien ocenić czy w sytuacji gdy uruchomimy zbyt dużo urządzeń w mieszkaniu winę za wybicie korków ponosi któreś z urządzeń, bezpieczniki czy może ogólny stan techniczny instalacji. Na tronie Moi Elektrycy dostępnej pod adresem https://www.twoielektrycy.pl po wybraniu miasta z którego pochodzisz otrzymasz numer telefonu do fachowców świadczących usługi elektryczne z twojego regionu. Na stronie znajdziesz tylko i wyłącznie sprawdzonych elektryków.

Kupiłem mieszkanie lub dom w starym budownictwie

Zasada ta tyczy się wszystkich mieszkań i domów ale w szczególności dotyczy tych wybudowanych więcej niż dziesięć lat temu. Powinniśmy raz w roku zaprosić do naszego domu elektryka aby ocenił ogólną kondycję instalacji elektrycznej. Taki audyt może zapobiec większym i kosztowniejszym awariom przez które oprócz remontu instalacji elektrycznej kosztować nas będą w postaci zniszczonego sprzętu podłączonego w danym momencie do sieci elektrycznej. Zaproś elektryka również w momencie prac remontowych w łazience – podczas montażu piecyka czy kotła gazowego lub pralki. Niewłaściwe uziemienie to sprawa życia i śmierci.

Mam za mało gniazdek i muszę wszystkie sprzęty podłączać do jednego

Bardzo niebezpieczne jest podłączanie wielu urządzeń do jednego gniazdka za pomocą wielu przedłużaczy i rozdzielaczy prądu. Spotkaj się z elektrykiem i zaplanujcie optymalne rozmieszczenie gniazdek w mieszkaniu w taki sposób, by bezpiecznie podłączyć wszystkie znajdujące się w mieszkaniu sprzęty RTV. Przeciążenie gniazdka w najgorszym wypadku może wywołać pożar a w najlepszym spalenie urządzeń podłączonych do gniazdka i permanentne uszkodzenie instalacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE