Reklama

Kiedy stosować suplementy?

Opublikowano:
Autor:

Kiedy stosować suplementy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Suplementy diety i odżywki to produkt stworzony przez ludzi i dla ludzi. Jak zwykło się mówić, wszystko jest dla ludzi, ale najbardziej istotny jest umiar i oczywiście zdrowy rozsądek. Zasada ta obowiązuje również w przypadku środków wspomagających mimo, że są one legalne dopuszczone do sprzedaży i mogą zażywać je ludzie w różnym wieku, bowiem nie stwierdzono żadnych konkretnych skutków ubocznych.//

Pytanie brzmi jednak, czy każdy, kto zamierza ćwiczyć by polepszyć kondycję czy schudnąć musi stosować odżywki lub suplementy?

Na to pytanie można by odpowiedzieć bardzo krótko i zwięźle – nie. Taka odpowiedź jednak nie wystarcza, bowiem należy poprzeć ją argumentami. Dlaczego więc odżywki i suplementy mogą być stosowane, ale nie muszą? A może konieczność ich stosowania dotyczy wyłącznie konkretnych osób, na przykład sportowców?

Wszystko zależy przede wszystkim od dwóch czynników – po pierwsze od celu jaki sobie stawiamy, a po drugie od naszych osobistych predyspozycji. Wspominając o predyspozycjach ma się na myśli w szczególności potrzeby organizmu.

Każdy organizm wymaga dostarczenia mu odpowiednich mikroelementów oraz witamin. Jeśli ich ilość jest zbyt mała, odżywki oraz suplementy pozwolą je uzupełnić. Idąc tym tokiem rozumowania osoba, która nie cierpi na deficyt witamin i mikroelementów nie potrzebuje odżywek do polepszenia wyników ćwiczeń prawda? Owszem, ale nie oznacza to, że nie działają – wręcz przeciwnie.

Dla kogo więc środki te są idealne?

Tak naprawdę osobami, dla których są przeznaczone powinni być ludzie cierpiący na deficyt mikroelementów i witamin, jednak druga grupa osób, która może być odbiorcą odżywek to oczywiście ludzie, którzy chcą osiągnąć zadowalające wyniki w jak najkrótszym czasie albo po prostu osiągnąć lepsze efekty. Oczywiście można w takiej sytuacji ćwiczyć i bez odżywek i efekty również będą osiągalne, ale niestety nigdy nie będą takie, jak z ich pomocą oraz musimy mieć świadomość, że będzie to trwało znacznie dłużej.

Stosuj odżywki kiedy:

  • cierpisz na deficyt witamin i mikroelementów
  • chcesz osiągnąć lepsze rezultaty ćwiczeń bądź odchudzania
  • chcesz osiągnąć szybsze rezultaty niż w przypadku samodzielnych ćwiczeń bez wspomagaczy

Pamiętaj!

Teoretycznie każdy może stosować odżywki i suplementy, ale mądry i odpowiedzialny człowiek powinien poprosić o pomoc specjalistę w postaci lekarza, który najlepiej dobierze odpowiednie środki bądź pomoże nam również w dobraniu diety. Dobrą pomocą może być też trener na siłowni bądź specjalista od odzywek. Te osoby odpowiedzą Ci na pytanie, czy w Twoim wypadku odzywki naprawdę są konieczne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE