Reklama

Reklama

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Czy matury mogą zostać przełożone?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Czy matury mogą zostać przełożone? - Zdjęcie główne

Czy kutnowscy maturzyści muszą obawiać się przełożenia egzaminów? | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy kutnowscy maturzyści muszą obawiać się przedłożenia egzaminów? Kiedy uczniowie będą mogli wrócić do szkół? Między innymi te kwestie poruszył Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji i nauki.

Reklama

Piontkowski poruszał te kwestie na antenie radia ZET. Oświadczył, że uczniowie mogliby wrócić do szkół jeszcze w kwietniu. Dodał, że zazwyczaj nauka w trybie stacjonarnym przynosi lepsze efekty, lecz zdarzają się wyjątki i niektórzy uczniowie mają lepsze oceny ucząc się zdalnie.

Na pytanie o możliwe przesuniecie matur wiceszef MEiN powiedział, że jak dotąd nie ma powodów, dla których zdecydowano by się na taki ruch. Czy same matury mogą odbyć się bez konieczności używania maseczek?

 - Nic takiego nie powiedzieliśmy, że nakazujemy zdejmowanie maseczek. W sposobie organizowania egzaminów CKE wyraźnie wskazała, że trzeba doprowadzić do tego, by uczniowie gromadzili się w jak najmniejszych grupach. Zalecamy otwieranie dodatkowych wejść do szkoły, nawet rozpoczynanie egzaminu z poślizgiem, by jak najmniejsze grupy wchodziły do szkoły jednocześnie –mówił Gość Radia ZET cytowany przez Wirtualną Polskę.

Zdaniem resortu egzaminy można przeprowadzić w bezpiecznym sposób w ścisłym reżimie sanitarnym. Właśnie w ten sposób odbywały się próbne egzaminy i egzaminy ubiegłoroczne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy