Reklama

Reklama

Kiedyś był tu plac zabaw, teraz nie ma nic. Co się stanie z terenem w kutnowskim parku? [ZDJECIA]

Opublikowano: wt, 4 maj 2021 10:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kiedyś to miejsce tętniło życiem i znajdował się tu jeden z największych placów zabaw w Kutnie. Obecnie mieszkańcy mówią, że to jakby zapomniany fragment paru Traugutta. Jednak – jak przekazał nam magistrat – w okolicy wkrótce powstanie strefa relaksu z leżakami i stolikami.

Reklama

Na teren po dawnym placu zabaw w parku Traugutta zwróciła uwagę jedna z naszych Czytelniczek mieszkająca w tej okolicy. Kobieta w rozmowie z nami mówiła, że teren od kilku lat stoi pusty, a elementy małej infrastruktury – takie jak ławki pod drzewami – niszczeją.

Biuro Prasowe Urzędu Miasta w Kutnie przypomina, że ten teren to miejsce, które jak dotąd jest zarezerwowane pod rozbudowę siedziby Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej.

-  Niestety inwestycja z powodu znacznego wzrostu kosztów nie została wykonana, ale cały czas Miasto ma pełną dokumentację dotyczącą rozbudowy i będzie starało się o pozyskanie dofinansowania na to przedsięwzięcie – zaznacza Biuro Prasowe Urzędu Miasta w Kutnie.

Magistrat poinformował nas również, że jeśli chodzi o same siedziska zlokalizowane w pobliżu biblioteki, to będą one już niedługo wymieniane i naprawiane. 

- W najbliższych dniach w pobliżu biblioteki będzie można się również spodziewać tzw. strefy relaksu, która była projektem złożonym w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim – dodaje Biuro Prasowe.

Wspomniana strefa – jak czytamy na stronie Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego – ma być zlokalizowana przy Alei Róż, stawie i KDK w zasięgu kamer monitoringu miejskiego.

Projekt zakłada usytuowanie na stałe leżaków z betonową podstawą i drewnianym siedziskiem wraz z betonowymi stolikami kawowymi.

- Strefa relaksu pozwoliłaby w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w centralnym parku, a beton pomalowany w kolorze miasta Kutno (fuksja), stałby się świetną wizytówką – czytamy w opisie projektu.

Na strefę relaksu ma składać się 6 leżaków i 3 stoliki kawowe. Realizację projektu oszacowano na niecałe 25 tysięcy złotyc, a projektodawca stwierdzał, że park Traugutta mimo ogromnego potencjału lokalizacji i bliskości natury nie ma zbyt wiele do zaoferowania jeżeli chodzi o spędzanie wolnego czasu. 

- Możliwość nieskrępowanego odpoczynku oraz odprężenia wśród zieleni to niezaprzeczalny atut strefy relaksu. Stwórzmy miejsce w którym swobodnie można poczytać, ukoić nerwy a także wykorzystać słoneczne dni – czytamy w uzasadnieniu projektu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy