Reklama

Kierowcom nie wiatr, a gałęzie w oczy. "Drzewa zasłaniają sygnalizację"

Opublikowano:
Autor:

Kierowcom nie wiatr, a gałęzie w oczy. "Drzewa zasłaniają sygnalizację" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niewątpliwie drzewa w mieście są potrzebne, jednak niepielęgnowane potrafią nieźle uprzykrzyć życie kierowcom. Zwłaszcza, gdy stojąc przed światłami zasłaniają zmotoryzowanym sygnalizację.

Z takim problemem zgłosili się do naszej redakcji Czytelnicy. Wskazują oni kilka miejsc w naszym mieście, gdzie drzewa przy skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną aż krzyczą, jak określili, o to, żeby je przyciąć. Fakt, że zasłaniają one sekundniki nie jest natomiast aż tak problematyczny jak to, że przez gałęzie nie widać koloru świateł. A to z kolei, jak sugerują niektórzy mieszkańcy, zdecydowanie nie sprzyja bezpieczeństwu.

- To nie jest zbyt komfortowe dla kierowcy, bo żeby zobaczyć, czy w końcu włączyło się zielone światło, trzeba się sporo nagimnastykować albo po prostu zerknąć, czy pieszym włączyło się czerwone. To ogromne utrudnienie, a wystarczy przyciąć korony drzew, co i tak powinno się robić systematycznie. Pozasłaniane sekundniki to też strasznie irytująca sprawa, bo skoro już są, to dlaczego nie mamy z nich korzystać? A w niektórych miejscach się zwyczajnie nie da. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy stoimy bliżej czy dalej od świateł, ale ktoś powinien zrobić z tym porządek - mówi nam jedna z mieszkanek, pani Karolina.

Kutnianie donoszą o dwóch takich newralgicznych miejscach. Mają to być skrzyżowania przy ul. Oporowskiej (na wysokości sklepu Carrefour) oraz ul. Jana Pawła z ul. Wyszyńskiego, bądź co bądź jedne z najruchliwszych w mieście. Czy podzielacie zdanie, że gałęzie stanowią spory problem dla kierowców, którzy mają ograniczoną przez nie widoczność, czy może nie jest to takie duże utrudnienie?

Kiedy w takim razie i kto położy kres tej sytuacji? Powyższe zapytanie wysłaliśmy do Urzędu Miasta w Kutnie. O odpowiedzi władz poinformujemy, jak tylko ją otrzymamy.

[AKTUALIZACJA]

W odpowiedzi na zapytanie informujemy, że gałęzie drzew zasłaniające sygnalizację świetlną przy skrzyżowaniu ul. Papieża Jana Pawła II z ul. Wyszyńskiego oraz ul. Oporowskiej z ul. Papieża Jana Pawła II zostaną niezwłocznie przycięte. Komórką odpowiedzialną za przycinkę gałęzi na terenie miasta jest Wydział Zarządzania Drogami. Grubsze gałęzie usuwane są w okresie zimowym, natomiast w sezonie wegetacyjnym prowadzone są jedynie doraźne prace - informuje Biuro Prasowe UM Kutno.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE