Reklama

Kierowcy z pieszymi i rowerzystami jak pies z kotem? Policja zrobi z tym „porządek”

Opublikowano:
Autor:

Kierowcy z pieszymi i rowerzystami jak pies z kotem? Policja zrobi z tym „porządek” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Piesi, rowerzyści i kierowcy motorowerów - ta grupa uczestników ruchu drogowego nazywana jest jako „niechroniona”. To właśnie z ich udziałem dochodzi do największej liczby wypadków. Dlatego też policja przeprowadzi dużą akcję.

Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi oraz rowerzyści i motorowerzyści.

- Piesi to grupa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego najbardziej zagrożona wypadkami. Na uwagę zasługuje fakt, iż znaczna część zdarzeń związanych z potrąceniem pieszego ma miejsce na przejściach dla nich przeznaczonych, a przecież w swej istocie przejścia dla pieszych powinny gwarantować im bezpieczne przekroczenie jezdni - informuje KPP Kutno.

Dlatego też w ramach realizowanych działań, funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych.

Należy podkreślić, że w I półroczu 2019 roku w województwie łódzkim w wypadkach drogowych z udziałem „niechronionych uczestników ruchu drogowego” 44 z nich zginęło, a 567 niechronionych zostało rannych. Tym bardziej apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności za każdym razem, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych.

- Kierujący samochodami powinni zwiększyć swoją uwagę również przy przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie wręcz należy wypatrywać (spodziewać się) jednośladów i traktować ich po partnersku. Natomiast kierujący jednośladami powinni pamiętać, że mniejsze gabaryty ich pojazdów utrudniają innym ich spostrzeżenie. Każdy rowerzysta powinien mieć świadomość możliwości bycia niezauważonym na drodze przez innego uczestnika ruchu drogowego. Tym samym sposób poruszania się po drodze powinien być dostosowany do warunków ruchu, zmniejszając ryzyko wypadku - informują mundurowi.

Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE