Reklama

Kierownik naszej redakcji wśród najlepszych!

Opublikowano:
Autor:

Kierownik naszej redakcji wśród najlepszych! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niezmiernie miło nam poinformować, że kierownik naszej redakcji Joanna Chrzanowska znalazła się wśród najlepszych dziennikarzy województwa łódzkiego! Uhonorowana została bowiem wyróżnieniem w konkursie im. Krzysztofa Michalskiego na najlepszego korespondenta regionalnego łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Dzienikarzy Polskich. Nagrody wręczane były dziś podczas uroczystej gali na terenie ogrodu siedziby Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Joannę Chrzanowską nagrodzono za artykuł "Z rodziny zastępczej na bruk? Matka kontra urzędnicza machina", który ukazał się 28 maja 2015 roku w 311. numerze Gazety Lokalnej.

- Kontynuuje Pani dzieło Krzysztofa Michalskiego. Poprzez swoje artykuły jest Pani blisko spraw ludzi, którzy mają problemy, są pozostawieni sami sobie - mówił Hubert Bekrycht, członek jury i jednocześnie szef TVP Łódź.

Łódzki oddział SDP przyznał nagrody w dwóch kategoriach: na najlepszego korespondenta regionalnego oraz dziennikarz roku.

Pierwszą nagrodę w konkursie im. Michalskiego przyznano Piotrowi Krysztofiakowi z Radia Łódź. Drugie miejsce ex aequo zajęli Dariusz Piekarczyk z "Dziennika Łódzkiego" i Andrzej Sznajder publikujący m.in. w "Kalejdoskopie" i "Ziemi Łódzkiej". Wyróżniono również - poza kierownik naszej redakcji - Marka Obszarnego i Karolinę Wojnę z "Tygodnika 7 Dni".

Najlepszym dziennikarzem roku 2015 w Łodzi został Piotr Grobliński z "Kalejdoskopu". Drugie miejsce zajęła Paulina Stępień, a trzecie Kamila Litman (obie z Radia Łódź). Jury, któremu przewodził Zbigniew Natkański wyróżniło także: Agnieszkę Krystek z "Dziennika Łódzkiego", Romę Leszczyńską z Programu III Polskiego Radia i Katarzynę Pawlinę z TVP Łódź.

WARTO WIEDZIEĆ:

Krzysztof Michalski był kutnowskim korespondentem Radia Łódź, wcześniej pracował jako dziennikarz "Gazety Wyborczej". W latach 2006-2010 należał do zarządu Polskiego Radia Łódź.

Nagrodzony przez prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od ministra kultury i dziedzictwa narodowego otrzymał odznakę zasłużonego działacza kultury, a od marszałka województwa kujawsko-pomorskiego medal w uznaniu zasług w walce o niepodległość RP i prawa człowieka. Zmarł w 2012 roku w wieku 46 lat. Przegrał walkę z nowotworem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE