Reklama

Reklama

Kilkudziesięciu poszukiwanych w rękach kutnowskiej policji. Mundurowi działali w całym kraju

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Kilkudziesięciu poszukiwanych w rękach kutnowskiej policji. Mundurowi działali w całym kraju - Zdjęcie główne

Kutnowscy policjanci w ciągu ostatnich dwóch tygodni zatrzymali 31 poszukiwanych | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy policjanci w ciągu ostatnich dwóch tygodni zatrzymali 31 poszukiwanych. Wszyscy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, aby uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Osoby te dopuściły się różnych przestępstw, m.in. kradzieży, pobić, oszustw czy kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

Reklama

- Mundurowi z całego powiatu kutnowskiego prowadzą cykliczne działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych. Na podstawie posiadanych informacji sprawdzają miejsca, w których według ich wiedzy mogą przebywać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu - informuje kom. Edyta Machnik, oficer prasowy kutnowskiej policji.

Poszukiwania często nie ograniczają się tylko do powiatu kutnowskiego - funkcjonariusze działają na terenie całego województwa, a nawet kraju. Dziś (30 grudnia 2022 r) w województwie wielkopolskim kutnowscy funkcjonariusze zatrzymali kobietę poszukiwaną listem gończym za kradzież i oszustwo.

W ciągu zaledwie dwóch ostatnich tygodni kutnowscy policjanci zatrzymali łącznie 31 osób. W 6 przypadkach były to osoby poszukiwane na podstawie listów gończych.

- Zdarzają się osoby zwlekające z zapłaceniem zasądzonej przez wymiar sprawiedliwości grzywny, co skutkuje często zamianą tej kary na areszt. Gdy zostają zatrzymani przez policjantów, nagle znajdują się pieniądze, aby wpłacić zaległość i tym samym zapobiec osadzeniu w areszcie. Ta sytuacja pokazuje, jak lekceważący stosunek do prawa mają niektórzy ze skazanych - dodaje kom. Edyta Machnik.

Oficer prasowy kutnowskiej policji podkreśla również, że bardzo często poszukiwani, którzy mają zasądzone niskie kwoty, ze względu na ich niewpłacanie są poszukiwani i umieszczani w aresztach.

- Pamiętajmy, że nikt kto złamał prawo, nie uniknie kary. Prędzej czy później odpowie za swoje czyny. Nawet długotrwałe ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości nie zmniejsza czujności organów ścigania - apelują policjanci.

Info: KPP Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy