Reklama

Kilkumilionowa inwestycja w gminie Kutno? Chcą, by szkoły czerpały energię ze słońca

Opublikowano:
Autor:

Kilkumilionowa inwestycja w gminie Kutno? Chcą, by szkoły czerpały energię ze słońca   - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia To ma być inwestycja na lata, dzięki której spore sumy zostaną w kieszeni samorządu. Wójt gminy Kutno zamierza bowiem postawić na nowoczesną technologię, zaopatrując dwie szkoły w system fotowoltaiczny. O które placówki chodzi?

Gmina podjęła stanowcze kroki, by w najbliższym czasie energia słoneczna zasilała szkoły podstawowe w Byszewie oraz Gołębiewku Nowym.

- Przeprowadziliśmy audyt energetyczny, by zweryfikować rentowność przedsięwzięcia. Chcielibyśmy, aby fotowoltaika pomogła zmniejszyć koszty pozyskiwania energii w szkołach - wyjaśnia wójt Justyna Jasińska.

Projekt modernizacji szkół trafił już do Regionalnego Programu Operacyjnego. Wójt spodziewa się odpowiedzi w tej sprawie w połowie przyszłego roku. Wartość inwestycji opiewa na 4 mln zł. Gmina będzie ubiegać się jednak o wsparcie finansowe z Urzędu Marszałkowskiego. Mowa o dofinansowaniu w wysokości 80 procent łącznych kosztów inwestycji.

Ponadto Justyna Jasińska stara się o utworzenie stanowiska energetyka gminnego, który w imieniu mieszkańców, w ramach programu "Czyste powietrze" składałby do Urzędu Marszałkowskiego wnioski o dofinansowanie na instalację systemu fotowoltaicznego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE