Reklama

Reklama

Klimatyczny wieczór w CTMiT. Ngomads zaczarowali kutnowską publiczność [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za nami drugi z koncertów w ramach tegorocznego Festiwalu Świat Muzyki Muzyka Świata. Przed kutnowską publicznością wystąpiło trio Ngomads.

Reklama

“Ngoma” to szeroko pojęte określenie bębnów używanych w centralnej i wschodniej części Afryki. Ngomads z kolei to nowe alternatywne trio, które nie ograniczając się do instrumentów perkusyjnych korzysta z szerokiego wachlarza możliwości kreowania brzmienia. Przekonała się o tym publiczność w Cetrum Teatru, Muzyki i Tańca, która bez wątpienia dała się ponieść egzotycznym rytmom. 

Muzycy znani są z aktywności na wielu polach. Łukasz Dembiński (Foliba, Ŝanĝo), Radek Bond Bednarz (Silent Witness, Hang Em High, Miloopa) oraz Piotr Gospodarczyk (Szkoła Rytmu, Uni Orchestra) lawirują po wielu różnych dźwiękach i nie ograniczają się do jednego gatunku muzycznego.

Utwory z premierowej Ep’ki Ngomads zostały zarejestrowane na żywo w przestrzeni Eklektik Art we Wrocławiu w listopadzie 2020 roku. Materiał zmiksował współpracujący z platformą i festiwalem Eklektik Session - Roli Mosimann, który w zeszłym roku podczas 12. edycji festiwalu producentów muzycznych Soundedit, otrzymał nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem”.

Skład zespołu:

  • Łukasz Dembiński – handpan, cajon, calabash, djembe, percussion, 
  • Piotr Gospodarczyk – handpan, conga, percussion, 
  • Bond – bass, electronics, cymbals, ngoma, percussion.
 

Kolejne koncerty VIII Festiwalu Świat Muzyki Muzyka Świata będziemy na bieżąco relacjonować na łamach KCI. Już dziś o 19:00 na deskach CTMiT wystąpią Vechi Acum.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy