Reklama

Klub Radnych zaniepokojony sytuacją szpitala. Rajcy piszą do starosty

Opublikowano:
Autor:

Klub Radnych zaniepokojony sytuacją szpitala. Rajcy piszą do starosty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Klub Radnych Rady Miasta "Porozumienie dla Kutna" wyraża zaniepokojenie przekształceniem szpitala. Rajcy piszą w tej sprawie do starosty Daniela Kowalika.

Poniżej prezentujemy pełną treść pisma.

Szanowni Państwo, wyrażany ogromne zaniepokojenie planami przekształcenia kutnowskiego szpitala w placówkę zakaźną, skierowaną do pacjentów zarażonych wirusem COVID. Informacja o tej kontrowersyjnej decyzji rządzących była nagła i pozbawiona konsultacji ze środowiskiem lokalnym.

W związku z powyższym informujemy mieszkańców, że zwróciliśmy się do starosty kutnowskiego Daniela Kowalika z następującymi pytaniami:

1. Jaki będzie los pacjentów, którzy nie będą mieli przeprowadzonych planowych zabiegów operacyjnych ratujących ich zdrowie i życie? Przecież oddziały specjalistyczne w innych szpitalach będą przepełnione. Kto poniesie za to odpowiedzialność moralną i prawną?
2. Co starosta planuje zrobić z mieszkańcami przebywającym w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym? Zwłaszcza osobami bez rodziny, czy miejsca stałego zamieszkania?
3. W jaki sposób będzie ratowane życie w sytuacjach nagłych? Czy mieszkańcy Kutna z zawałem serca, wylewem, udarem, będą przewożeni do innych, odległych szpitali?
4. Czy Kutnowski Szpital Samorządowy dysponuje odpowiednim sprzętem do ratowania życia chorym na COVID-19 i wykwalifikowanym personelem medycznym? Ilu lekarzy i pielęgniarek pracuje obecnie? Ilu lekarzy zakaźników pracuje w kutnowskim szpitalu?
5. Jak będą zabezpieczeni pracownicy szpitala i ich rodziny, co z dziećmi pracowników szpitala uczęszczającymi do szkół i przedszkoli? Czy będą zwolnieni z zajęć, czy będziemy czekać aż epidemia pojawi się we wszystkich placówkach oświatowych w Kutnie?
6. Czym kierowano się wybierając właśnie Kutno, ośrodek silnie uprzemysłowiony, z wieloma wypadkami, incydentami drogowymi, węzłami autostradowymi i kolejowymi, na instalację szpitala zakaźnego?


Klub Radnych "Porozumienie dla Kutna", rozumie konieczność podejmowania działań celem zwalczania i zapobiegania epidemii, ale interes społeczny wymaga dbałości o bezpieczeństwo wszystkich, całej społeczności miasta i powiatu, a szczególnie osób z nagłym zagrożeniem zdrowia i życia.

Klub Radnych Rady Miasta Kutno " Porozumienie dla Kutna",

Sikora Mariusz, Chojnacki Grzegorz, Blus Danuta, Feliniak Robert, Małachowski Robert, Markiewicz Paweł, Matusiak Krzysztof, Podemska Joanna, Rędzikowski Tomasz, Walczak Łukasz, Włodarczyk Beata, Wyroślak Agnieszka, Żurada Małgorzata.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE