Reklama

Kłusownicy pod Kutnem? "Huki i strzały w lasach"

Opublikowano:
Autor:

Kłusownicy pod Kutnem? "Huki i strzały w lasach" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niepokojący hałas przypominający wystrzały z broni i huki - tak opisują swoją codzienność mieszkańcy Strzegocina (gm. Kutno) i okolic podejrzewający, że dochodzi tam do kłusownictwa. Okazuje się, że policja otrzymywała tego typu zgłoszenia. Jak wygląda sprawa?

Sygnały dotyczące niepokojących huków na terenach leśnych w Strzegocinie wpływały zarówno do naszej redakcji, jak i policji. Mieszkańcy alarmowali służby również za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mając na uwadze zwalczenie tego problemu, zostało to uwzględnione w planie priorytetowym jednego z dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, który zdiagnozował problem następująco:

- Zakłócanie ładu i porządku publicznego w rejonie kompleksu leśnego w m. Strzegocin poprzez wyrzucanie odpadów komunalnych na teren lasu oraz kłusownictwo. Zagrożenie zostało zidentyfikowane na podstawie zgłoszeń na KMZB.

Aby zwalczyć potencjalne zagrożenia podjęta została współpraca ze Strażą Leśną w celu zwiększenia kontroli pod kątem poprawy bezpieczeństwa, ale również współpraca z pracownikami Urzędu Gminy, szkołami i sołtysami w celu wyeliminowania problemów mieszkańców.

- Zgłoszeń w ostatnim czasie było 4 - w kwietniu, maju, lipcu i sierpniu, lecz na chwilę obecną nie zostały one potwierdzone - informuje st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Jak dodaje, hałas związany ze strzałami mieszkańcy mogli zwyczajnie pomylić z hałasem z armatek hukowych, których najprawdopodobniej używano do płoszenie zwierząt.

Czy zatem problem kłusownictwa rzeczywiście istnieje, a jeśli tak, to czy uda się go rozwiązać? Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE