Reklama

Reklama

KO: "Burmistrz sprzedała udziały Zakładu Usług Komunalnych Archidiecezji". Zawiadomiono NIK

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (archiwum)&facebook NIK

KO: "Burmistrz sprzedała udziały Zakładu Usług Komunalnych Archidiecezji". Zawiadomiono NIK - Zdjęcie główne

Do NIK wpłynęlo zawiadomienie ws. ZUK w Krośniewicach | foto poglądowe (archiwum)&facebook NIK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Koalicja Obywatelska z powiatu kutnowskiego złożyła zawiadomienie do Najwyższej Izby Kontroli. Chodzi o Zakład Usług Komunalnych w Krośniewicach, którego udziałowcem stała się Archidiecezja Łódzka.

Reklama

Poniżej pełna treść pisma złożonego przez Artura Gierulę, Wojciecha Ziółkowskiego i Patryka Barańskiego.

Działając na podstawie art. 2, 3, 5, 6 ust. 2 oraz art. 28a ust. 2 ustawy z dnia 23 grudnia 1994 r. o Najwyższej Izbie Kontroli (Dz. U. z 2019 r. poz. 489) wnosimy o przeprowadzenie kontroli doraźnej w Zakładzie Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Krośniewicach (KRS 0000286804) w zakresie ustalenia pod względem legalności, gospodarności oraz celowości: 

1) realizacji oraz zawierania umów przez Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Krośniewicach. 

2) zatrudniania pracowników przez Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Krośniewicach z pominięciem podstawowych wymagań, w szczególności z pominięciem trybu konkursowego, zatrudniania osób bez wymaganych kwalifikacji oraz członków rodzin osób zajmujących kierownicze stanowiska w ww. podmiocie; 

3) trybu, okoliczności oraz zgodności z przepisami prawa sprzedaży większości udziałów w Zakładzie Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Krośniewicach przez panią burmistrz Krośniewic bez wiedzy i zgody Rady Miejskiej w Krośniewicach. 

UZASADNIENIE 

W kwietniu 2021 r. burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman sprzedała 51% udziałów w Zakładzie Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Krośniewicach Archidiecezji Łódzkiej bez wiedzy i zgody Rady Miejskiej w Krośniewicach. 

W naszej ocenie powyższe działania pani burmistrz Katarzyny Erdman są działaniami na szkodę gminy i jej mieszkańców, a brak wiedzy i zgody Rady Miejskiej w Krośniewicach w naszej ocenie jest niezgodne z prawem. 

Wskazać należy że powyższe 51% udziałów zostało sprzedane za kwotę około 3 mln zł, natomiast szacowana wartość majątku należącego do powyższej spółki to prawie 20 mln zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy