reklama
reklama

Wiele atrakcji dla najmłodszych w Kutnie. W programie Kicia Kocia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Wiele atrakcji dla najmłodszych w Kutnie. W programie Kicia Kocia - Zdjęcie główne

Na dzieci czeka wiele atrakcji | foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaJuż 30 lipca Kutno stanie się centrum kulturalnym dla najmłodszych. W ramach "Filmowego Lata w Łódzkim" dzieci i rodzice będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowych wydarzeniach filmowych w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Na uczestników czekają kolorowe warsztaty, pokazy najnowszych animacji oraz twórcze zajęcia, które rozweselą młodą widownię.
Reklama lokalna
reklama

Wakacje z pazurem

Przedostatni dzień lipca w Kutnie zapowiada się wyjątkowo, ponieważ odbędzie się kolejna edycja „Filmowego Lata w Łódzkim”. Organizatorzy z Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, znani z pomysłowych wydarzeń kulturalnych, przygotowali szereg filmów i atrakcji, które zachwycą nie tylko dzieci, ale także ich rodziców. Wydarzenie odbywa się we współpracy z Kutnowskim Domem Kultury i odbędzie się w Centrum Teatru Muzyki i Tańca, gdzie wstęp na wszystkie atrakcje będzie całkowicie bezpłatny.

Filmowe Lato to idealny pomysł na wakacje kinem płynące – warsztaty dla dzieci, pokazy najciekawszych tytułów dla młodej widowni oraz twórcze spotkania i kreatywne aktywności okołofilmowe!

reklama

Przed nami pokaz bajki "Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!", a dla chętnych maluchów udział w kocich warsztatach, gdzie będzie można stworzyć kocich bohaterów.

Druga część wydarzenia czeka na dzieci w wieku szkolnym. Dla nich pokaz japońskiej animacji legendarnego studia Ghibli "Narzeczona dla kota" i warsztaty animacji poklatkowej, czyli jak poruszyć obraz!

Udział w projekcji i warsztatach – bezpłatny. Ilość miejsc na warsztatach ograniczona.

 

30 lipca 2024 (wtorek)
Start godz. 10:00
Centrum Teatru Muzyki i Tańca
Wstęp wolny

 

PROGRAM:

reklama

10:00 „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!" 20 min. wiek: 2+

Dzień rozpocznie się wizytą ulubienicy najmłodszych kinomanów: Kici Koci, dzięki której młodociani uczestnicy pobudzą swoją kreatywność i chętniej otworzą się na atrakcje Filmowego Lata. Kicia Kocia idzie z mamą do sklepu spożywczego, spotyka pomocną policjantkę kierującą ruchem drogowym, bawi się w zgadywanki z przyjaciółmi i nie tylko.

 

10:30 Miau Miau: bajkowe warsztaty dla dzieci 60 min. Prowadzący: Patryk F. R. Ostrowski
Sugerowany wiek Uczestników: 4+

Nie opuszczając kociej energii, najmłodsi kinomani z Kutna samodzielnie stworzą swoje kocie postaci. Na tak wczesnym etapie edukacji identyfikacja z postaciami z bajek jest nie do przecenienia. Dzieci w ten sposób poznają emocje, przyswajają zwroty i słownictwo, a co najważniejsze – uczą się komunikacji. W utrwalaniu tej wiedzy i jednoczesnym zapewnieniu rozrywki ważną rolę odgrywają angażujące warsztaty, a te poprowadzi Patryk Ostrowski – filmoznawca i animator kultury.

reklama

 

12:00 „Narzeczona dla kota" reż. Hiroyuki Morita 77 min.
Sugerowany wiek Uczestników: 7+

Drugim filmem tego dnia będzie „Narzeczona dla kota" Hiroyukiego Mority, zdumiewającej animacji ze studia Ghibli. W tym filmie, w którym zwierzaki mówią ludzkim głosem, poznajemy młodą Haru. Pewnego dnia ratuje ona kota, którym okazuje się książę Lune, syn Kociego Króla. Charakterystyczna kreska i zwiewność opowiadanej historii to znaki rozpoznawalne sztandarowych animacji prosto z Japonii, które trafiają w serca młodej publiczności.

 

13:30 Koty: warsztaty animacji poklatkowej 110 min. Prowadząca: Maria Madera
Sugerowany wiek Uczestników: 10+

W Mieście Róż zatrzyma się także Maria Madera — animatorka, która zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym, motion designem i montażem video. Autorka efektów i scenografii do takich tytułów, jak „Parauszek i przyjaciele" czy „Nerd" przygotowała dla Kutnian warsztaty animacji poklatkowej z kotami w roli głównej. To zajęcia dla każdego, kto chce zrozumieć, jak powstaje wrażenie ruchu w filmie, nauczyć się komponować kadr i opanować techniki montażowe, a także dowiedzieć się, czym różnią się techniki slow motion, stop motion i motion capture.

 

Zadanie Filmowe Lato w łódzkim (edycja 4) dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura — Interwencje. Edycja 2024, a także z budżetu Miasta Łodzi. Partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Łódzki.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama