Reklama

Reklama

Kolejna nowość w Parku Traugutta! Wkrótce staną tam specjalne tablice [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 6 cze 2022 10:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Park Traugutta wzbogaca się w ostatnim czasie o coraz więcej nowych elementów. Zaledwie wczoraj informowaliśmy o nowym pomoście nad stawem, już w tym tygodniu pojawią się tam natomiast pierwsze tablice edukacyjne.

Reklama

O inicjatywie informuje Biuro Zieleni Miejskiej. Jak zaznaczają jego przedstawiciele, nowe tablice edukacyjne poświęcone będą ptakom. 

- Pierwsza z nich zamontowana zostanie nad stawem i przedstawiać będzie ptaki wodne (wszystkie zilustrowane gatunki obserwowane były w ostatnich latach nad naszym stawem), druga przedstawiać będzie gatunki ptaków, które w większości odbywają lęgi w naszym zieleńcu – czytamy na stronie internetowej Biura Zieleni Miejskiej. 

Grafiki wykonał Dawid Kilon, animator i ilustrator przyrody.

To jednak nie jedyne ciekawe pomysły, które od jakiegoś czasu realizowane są na terenie parku. Już 11 czerwca o godz. 9:00 odbędzie się kolejny spacer edukacyjny. Tym razem zostanie on poświęcony bogatej kolekcji róż w Parku Traugutta. Jak podkreślają organizatorzy, jest ich tam ponad 100 odmian!

- Podyskutujemy głównie o typach róż, ich odmianach, wymaganiach a także pielęgnacji. Wszystko w ramach przedpołudniowego, sobotniego spaceru edukacyjnego organizowanego przez Biuro Zieleni Miejskiej. Startujemy 11 czerwca o godz. 9:00, zbiórka przed wejściem do budynku Kutnowskiego Domu Kultury. Zapraszamy! – zachęcają organizatorzy. 

W galerii zobaczycie zdjęcia nowego pomostu oraz projekt tablic, które już w tym tygodniu wzbogacą Park Traugutta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy