Reklama

Reklama

Kolejna odsłona Akademii gimnazjalisty w Kasprowiczu

Opublikowano: wt, 21 kwi 2015 10:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W kwietniu odbyło się drugie spotkanie w ramach zapoczątkowanego w marcu cyklu: "Akademia Gimnazjalisty" w II LO im. Jana Kasprowicza. Tym razem zaproszono młodzież na warsztaty z fizyki. Młodzi ludzie mieli możliwość obserwacji niezwykłych doświadczeń przygotowanych przez nauczyciela Sławomira Klarzaka.W pierwszym z nich, przebiegającym pod hasłem "Woda znana i nieznana" wykorzystano zjawisko napięcia powierzchniowego. Kolejne, z zakresu elektrostatyki, dało gościom odpowiedź na pytanie "Czy kilka tysięcy woltów może być bezpieczne?".

Reklama

Trzymając w ręku świecące neonówki i jarzeniówki, uczniowie nie mieli wątpliwości, co do odpowiedzi. Następnie pod hasłem "Światło i dźwięk" zaprezentowano eksperymenty z zakresu akustyki, podczas których wykorzystano fale akustyczne i światło. Na zakończenie, demonstrując doświadczenia z ciekłym azotem, przybliżono właściwości ciał w niskich temperaturach.

Pokazom towarzyszyły ogromne emocje, co sprawi zapewne, że na długo pozostaną one w pamięci gości. Dziękujemy gimnazjalistom za duże zainteresowanie i zapraszamy do Kasprowicza na kolejne spotkania w ramach Akademii Gimnazjalisty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)