Reklama

Reklama

Kolejna odsłona Pikniku Zdrowotnego w Kutnie

Opublikowano: sob, 4 lip 2015 23:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za nami kolejny Piknik Zdrowotny w Kutnie pod hasłem "Żyj dla siebie i innych - zadbaj o zdrowie". Impreza odbyła się na Placu Wolności i organizowana była przez Starostwo Powiatowe w Kutnie. Piknik cieszył się sporą popularnością wśród mieszkańców, którzy chętnie uczestniczyli w zorganizowanych atrakcjach, a także korzystali z bezpłatnych badań medycznych.

Reklama

Impreza zaczęła się o godzinie 14:00. Piknik otworzył starosta Krzysztof Debich, który przywitał zgromadzonych i powiedział kilka słów na temat rozpoczynającego się wydarzenia. Wyraził również nadzieję na wyśmienitą zabawę mimo dającej się we znaki upalanej temperaturze. Następnie prowadzący imprezę konferansjer zaprosił wszystkich uczetników do wspólnego zdjęcia ze starostą oraz z wicemarszałkiem województwa łódzkiego Pawłem Bejdą.

- Piknik Zdrowotny w Kutnie jest kolejną tego typu imprezą w naszym regionie - mówi Paweł Łebkowski ze starostwa powiatowego. - Realizowany jest w ramach projektu "Żyj dla siebie i innych - zadbaj o zdrowie". Środki pozyskane zostały z norweskiego mechanizmu finansowego 2009-2014.

Po przywitaniu rozpoczęły się zmagania sportowe. W ramach Turnieju Wymiataczy przewidziano wymagające od zawodników dużej kondycji konkurencje: skakanka gigant, konkurencja wiązana ergometr concept 2, skrzynie crossfit, anakonda, podbniebne szczudła, żywy walec, szczudła naziemne, podniebne rowery, ścianka wspinaczkowa, kule wipecut.

Do rywalizacji przystąpiły drużyny reprezentujące miasto Kutno, powiat kutnowski, Krośniewice, Dąbrowice oraz harcerzy i ratowników. Wykonywanie konkursowych zadań okazało się wyjątkowe trudne z powodu wysokiej temperatury.

- Do udziału w konkurencjach sportowych skłoniła mnie chęć rywalizacji i sprawdzenia się - mówi Tomasz Kapruziak, jeden z reprezentantów drużyny powiatu -Uważam, że takie wydarzenia są jak najbardziej potrzebne, chociaż wymagają włożenia sporej ilości energii i dobrej kondycji.

W przerwie między konkurencjami publiczność oglądała występ wicemistrsza świata i wielokrotnemego mistrza Polski w tańcu break dance, Mariusza Bromirskiego i jego uczniów.

W czasie ostrej rywalizacji sportowej do godziny 15 odbywał się równolegle konkurs kulinarny na najlepsze ciasteczko owsiane i najlepszą sałatkę owocową, który został rozstrzygnięty około godziny 16. Oprócz tego przez cały czas trwania pikniku otwarty był punkt medyczny, w którym wykonywane były bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, ciśnienia i wagi ciała.

- Kutnianie licznie odwiedzali nasz punkt medyczny i pytali o rade w sprawie róznych dolegliwości - mówi pielęgniarka Beata Wojtczak. - Badaliśmy osoby w różnych grupach wiekowych. Najczęstszym problemem było nieprawidłowe ciśnienie, które mogło być jednak spowodowane wysoką temperaturą. Takie badania profilaktyczne powiny być wykonywane co jakiś czas, gdyż pozwolą uniknąć poważiejszych chorób.

Piknik Zdrowotny zakończył się o godzinie 18 i został pozytywnie odebrany przez przybyłych mieszkańców.

- Przyszłam tu głównie po to żeby wykonać profilaktyczne badania, ale z zainteresowaniem obserwowałam także sportowe zmagania i stragany. Chętnie wróciłabym tu jeszcze raz - podsumowuje pani Zofia, mieszkanka okolic Kutna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)