Reklama

Kolejna sieć dołączy do walki z niedzielnym zakazem handlu?

Opublikowano:
Autor:

Kolejna sieć dołączy do walki z niedzielnym zakazem handlu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Najpierw Lidl, potem Biedronka... Coraz więcej spółek i przedsiębiorstw opracowuje plan, jak obejść ustawę o zakazie handlu w niedzielę. W ślad za nimi idzie kolejna sieć. Mowa o sklepach Żabka. Istnieje szansa, że punkty sprzedaży znajdujące się na mapie Kutna będą funkcjonowały jak dotychczas.

Do tej pory każdy sklep otwarty był 7 dni w tygodniu od rana do nocy. Również w dni z czerwoną kartką klienci mogli zrobić w Żabce szybkie zakupy. Po podpisaniu przez Prezydenta RP ustawy już tak kolorowo nie będzie. Ale i na to jest sposób.

- Sieć sklepów Żabka funkcjonuje na zasadzie franczyzy, zatem ustawa nie będzie wymierzona bezpośrednio we właścicieli punktów. Franczyzobiorca będzie mógł sam, tak jak do tej pory, stanąć za ladą - podaje portal Wiadomości Handlowe.

Centrala sieci zatem dała swoim franczyzobiorcom możliwość wyboru, czy otworzą swoje sklepy w niedziele, czy nie. Jednak ci wysyłają sygnały, że nie planują tego uczynić.

Dzięki zmianom, wobec franczyzobiorców, którzy nie otwierali swoich punktów sprzedaży w niedzielę, centrala nie będzie już mogła wyciągać konsekwencji, tak jak było do tej pory. Nieliczna grupa właścicieli punktów na spotkaniach regionalnych, które przeprowadzono, deklarowała chęć stanięcia za kasą w dni objęte zakazem handlu. Osoby, które taką wolę wyraziły sprawią, że klienci przyzwyczajeni do codziennych zakupów w sieciówce odetchną z ulgą. Ale tutaj pojawia się pewien problem, bowiem według danych na 5 tys. Żabek przypada ok. 3 tys. franczyzobiorców. To oznacza, że jeden właściciel może posiadać od kilku do nawet kilkuset punktów, zatem czynny może być tylko jeden z nich.

O tym, jak będzie to funkcjonować w praktyce przekonamy się dopiero w marcu, kiedy ustawa wejdzie w życie. Dopiero wtedy również będzie można realnie określić, ilu franczyzobiorców zdecyduje się skorzystać z możliwości otwarcia sklepu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE