Reklama

Kolejne podejście do rewitalizacji Placu Wolności. Jest przetarg

Opublikowano:
Autor:

Kolejne podejście do rewitalizacji Placu Wolności. Jest przetarg - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację pl. Wolności i Rynku Zduńskiego. To kolejna próba znalezienia wykonawcy dla tej wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.

Ostatni przetarg został unieważniony na początku września. Wpłynęły wówczas dwie oferty - pierwszą złożyło Przedsiębiorstwo Budowalno-Produkcyjne „TRAKT” z Woźniakowa. Jej wartość opiewała na kwotę prawie 34,7 mln zł brutto. Kolejną ofertę na kwotę ponad 31,6 mln zł. brutto złożyło konsorcjum firm MCC S.A. z Chodcza (lider) i Molewski Sp. z.o.o. Z Włocławka (partner).

Przypomnijmy, że Miasto Kutno na realizację zamówienia zamierzało przeznaczyć ponad 22,1 mln zł. brutto.

Wczoraj, po nieco ponad dwóch tygodniach, ogłoszono nowy przetarg. Oferty będą przyjmowane do 8 października.

Przypomnijmy, czego dotyczyć mają prace na placu Wolności i Rynku Zduńskim w ramach „Rewitalizacji najstarszej historycznej części Kutna”.

Górna płaszczyzna Placu Wolności zostanie wyrównana do poziomu posadzki przy północnej pierzei, w dolnej będzie znajdował się parking. Od strony południowej płytę placu ukształtowano tak, aby spod posadzki wydobywała się płynąca tafla wody. Rewitalizowana infrastruktura objęta zostanie ze względów bezpieczeństwa monitoringiem miejskim oraz pozbawiona zostanie barier architektonicznych, z myślą o przystosowaniu jej do potrzeb osób niepełnosprawnych i ograniczonych ruchowo. Na Placu Wolności w okresie letnim będzie również organizowane kino plenerowe.

Rynek Zduński z kolei jest najstarszym kutnowskim placem targowym, ukształtowanym w średniowieczu. W ramach planowanych prac przebudowane zostaną nawierzchnie wraz z nową organizacją przyległych im miejsc parkingowych i wyposażeniem przestrzeni w nowe, liczne elementy małej architektury.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE