Reklama

Reklama

Kolejny Poranek Muzyczny za nami. Dzieciaki zawładnęły kutnowskim CTMiT [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 4 lipca 2021 11:26
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niedzielny poranek zaczął się naprawdę interesująco. Wszystko przez kolejne wydarzenie w ramach cyklu Kultura na Wolności. Tym razem najmłodsi mieli okazję dowiedzieć się czegoś więcej o instrumentach strunowych.

Reklama

Poranek Muzyczny dla dzieci pod hasłem Drgające Struny rozpoczął się dzisiaj (4 lipca) o godz. 11:00. Publiczność zdecydowanie nie zawiodła, a sala Centrum Teatru, Muzyki i Tańca szybko wypełniła się gośćmi. 

Kutnowski Dom Kultury po raz kolejny zaproponował mieszkańcom rozrywkę dla całej rodziny w postaci Poranka Muzycznego. Akcja Kultura na Wolności to szereg wydarzeń, które mają urozmaicić spędzanie wakacji w mieście. Niedzielne poranki dla dzieci to jeden z jej głównych punktów. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Państwo dopłaci do samochodów elektrycznych. Wiemy ile

- Tym razem poznamy instrumenty, w których dźwięk powstaje dzięki drgającej strunie. A co należy zrobić żeby struna zadrgała? Tego dowiemy się w niedzielę, 4 lipca o godz. 11:00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca – tak KDK zachęcał do udziału w wydarzeniu. 

Czy faktycznie publiczność poznała odpowiedź na postawione pytanie? Jak najbardziej, a oprócz tego dowiedziała się znacznie więcej. Nie obyło się oczywiście bez instrumentalnej muzyki na żywo, która wywołała uśmiech na twarzach i sprawiła, że nie sposób było usiedzieć w miejscu. Przybyli mogli usłyszeć m.in. utory Erica Claptona, czy dobrze znaną melodię z "Ojca Chrzestnego". 

Muzycy zaangażowali dzieci do wspólnej zabawy, zapraszając je na scenę. Od teraz to, jak brzmi gitara klasyczna, elektryczna, mandolina, czy banjo nie jest dla nich tajemnicą.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wakacje, czas start! Wielka rodzinna zabawa w kutnowskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE