Reklama

Kolejny przetarg na Zieloną Oś i zmiany w projekcie. „Jest nadzieja, że w końcu się uda!”

Opublikowano:
Autor:

Kolejny przetarg na Zieloną Oś i zmiany w projekcie. „Jest nadzieja, że w końcu się uda!” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To jedna z tych inwestycji na realizację których wielu mieszkańców Kutna czeka z niekrytą ciekawością. Mowa oczywiście o Zielonej Osi Miasta. Wczoraj Urząd Miasta Kutno ogłosił kolejny przetarg na to zadanie.

Jako pierwszy uwagę na ten fakt zwrócił Marcin Ciesielski ze strony Stop Dyskryminacji Kutna. Przypomnijmy, że inwestycja ma objąć m.in. modernizację terenów nad Ochnią, wykonanie kilkukilometrowej ścieżki rowerowej i pieszej oraz oznakowanie czterech szlaków turystycznych - różanego, żydowskiego, historycznego i sportowego.

- Ponieważ w poprzednich przetargach ceny zadań drogowych drastycznie przekraczały kosztorys, a na zagospodarowanie terenów zielonych żadna firma nie złożyła oferty, tym razem zdecydowano się na pewne ograniczenia. Pierwotny projekt zakładał ciąg pieszo-rowerowy od ul. Metalowej przez Józefów i Łąkoszyn, a potem wzdłuż Ochni na Dybów. Tym razem zrezygnowano z odcinka od ul. Barei do Łąkowej. Połączenie ul. Barei z Dybowem ma być realizowane w przyszłości etapami ze środków własnych – napisał Marcin Ciesielski na Stop Dyskryminacji Kutna.

Pewne cięcia objęły również tereny rekreacyjne nad Ochnia. Jak zauważa Ciesielski, na szczęście nie wpłyną one znacząco na funkcjonalność.

- Zrezygnowano z pergoli przy pawilonie informacji turystycznej i z pomostu widokowego nad Ochnią. W projekcie pozostawiono natomiast takie elementy jak rozarium, pawilon informacji turystycznej, pumptrack czy strefa wydarzeń masowych. Postępująca stabilizacja cen na rynku budowlanym i coraz większa liczba ofert wpływających w przetargach samorządowych daje nadzieję, że tym razem się uda - tak jak udało się rozpocząć odbudowę Pałacu Saskiego czy ruszyć z przebudową pl. Wolności i Rynku Zduńskiego – pisze M. Ciesielski.

Potencjalni wykonawcy inwestycji mogą składać oferty do 21 czerwca. Cała dokumentacja przetargowa znajduje się TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE