Reklama

Kolejny przetarg się przedłuża. Kiedy ruszy najważniejsza przebudowa miasta?

Opublikowano:
Autor:

Kolejny  przetarg się przedłuża. Kiedy ruszy najważniejsza przebudowa miasta? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do dziś można było składać oferty na wykonanie jednych z największych inwestycji ostatnich lat w naszym mieście - rewitalizację Placu Wolności i Rynku Zduńskiego. Urząd Miasta Kutna jednak postanowił wydłużyć przetarg na wykonanie tego ogromnego zadania, którego wartość opiewa na kwotę 26 milionów złotych.

Jeszcze co najmniej 2 tygodnie poczekamy na poznanie wykonawcy, który podejmie się przebudowy najstarszej historycznej części Kutna. Oferty bowiem można składać do 19. czerwca.

Górna płaszczyzna Placu Wolności zostanie wyrównana do poziomu posadzki przy północnej pierzei, w dolnej będzie znajdował się parking. Od strony południowej płytę placu ukształtowano tak, aby spod posadzki wydobywała się płynąca tafla wody. Rewitalizowana infrastruktura objęta zostanie ze względów bezpieczeństwa monitoringiem miejskim oraz pozbawiona zostanie barier architektonicznych, z myślą o przystosowaniu jej do potrzeb osób niepełnosprawnych i ograniczonych ruchowo. Na Placu Wolności w okresie letnim będzie również organizowane kino plenerowe.

Rynek Zduński z kolei jest najstarszym kutnowskim placem targowym, ukształtowanym w średniowieczu. W ramach planowanych prac przebudowane zostaną nawierzchnie wraz z nową organizacją przyległych im miejsc parkingowych i wyposażeniem przestrzeni w nowe, liczne elementy małej architektury. Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę 26 297 115,22 zł, z czego 17 982 267,21 zł to dofinansowanie unijne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE