Reklama

Reklama

Kolejny sklep będzie otwarty w niedziele? Chodzi o Leroy Merlin

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Kolejny sklep będzie otwarty w niedziele? Chodzi o Leroy Merlin - Zdjęcie główne

Leroy Merlin działa także w Kutnie. Czy sklepy tej sieci także będą otwarte w niedziele? | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Możliwe, że do listy sieci w których będziemy mogli zrobić zakupy w niehandlowe niedziele dołączy Leroy Merlin od niedawna działający także w Kutnie. To nieoficjalne informacje do których dotarł jeden z portali.

Reklama

Leroy Merlin otwarty w niedziele?

Leroy Merlin– identycznie jak sieci, których sklepy już są otwierane w niehandlowe niedziele – zamierza dać swoim klientom możliwość nadawania i odbierania przesyłek pocztowych. Portal dla handlu.pl nieoficjalnie ustalił, że Leroy Merlin już zawarł umowę z firmą kurierską i już 24 października sklepy mogłyby zostać otwarte.

- Leroy Merlin nie potwierdza ani nie zaprzecza. - Przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku, ale nie potwierdzamy takich planów - dowiedzieliśmy się od biura prasowego sieci – podaje dla handlu.pl.

Rząd kręci bat na "kombinatorów"

Tymczasem niedawno sejm opowiedział się za senacką poprawką do nowelizacji ustawy o... ograniczeniu handlu w niedziele. Poparcie uzyskały trzy z siedmiu zaproponowanych przez senat poprawek. Jedna z nich zakłada obniżenie progu z działalności pocztowej w pozostałych przychodach ze sprzedaży danego sklepu z 50 do 40 procent.

Reasumując, sklep będzie mógł prowadzić działalność w niedziele niehandlowe jako placówka pocztowa, pod warunkiem, że ten rodzaj działalności będzie dla niej dominujący. Prawnicy pytają jednak, kto będzie mógł weryfikować spełnianie wymogów w tym zakresie. Jak zauważają, PIP nie ma na razie takich uprawnień.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy