Kółko Scrabble z "Szóstki" najlepsze w Polsce!

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kółko Scrabble „KOŁO SZYN” w Szkole Podstawowej nr 6 już dwukrotnie zwyciężyło w tegorocznych rozgrywkach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Scrabble® w Szkole”. W pierwszych rozgrywkach zaproponowano uczniom zadanie, w którym trzeba było uzyskać określoną liczbę punktów (100, 200, 300 – w zależności od grupy wiekowej) przy użyciu jak najmniejszej liczby słów związanych z tematyką szkolną.Zadanie to wymagało kreatywności językowej oraz dużej sprawności rachunkowej. Doskonale w tej turze rywalizacji wypadły szkoły podstawowe. Najlepiej z zadaniami poradziły sobie szkoły z Kutna - SP nr 6 i Gimnazjum nr 2.Nie było to jednak dla jurorów dużym zaskoczeniem, bo jak stwierdzili - od lat te szkoły są niezwykle silnym graczem w międzyszkolnych rozgrywkach Scrabble®. Szkoła Podstawowa nr 6 zwyciężyła w swojej grupie wiekowej z liczbą słów – 3 i najdroższym słowem - 41 pkt.

W drugim zadaniu („Od świąt po karnawał”) konieczne było wyróżnienie się wybitną kreatywnością i scrabble’ową wyobraźnią. Według opinii ekspertów, poziom niektórych prac był tutaj niezwykle wysoki. Uzyskanie 500 punktów było sporym wyzwaniem, 1000 punktów – nie lada wyczynem, a uzyskanie 2000 punktów to poziom iście mistrzowski. Szkoła Podstawowa nr 6 zdobyła I miejsce w swojej kategorii, uzyskując 2622 punkty. Od początku roku szkolnego na zajęcia prowadzone w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych systematycznie uczęszczają: Julia Tulińska, Olga Baranowska, Konrad Zarzycki, Piotr Wykrętowicz, Kacper Dałek, Damian Kowalski i Kamil Zarzycki.

„Scrabble® w szkole” to program edukacyjny skierowany do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Celem najnowszej, czwartej już odsłony programu jest popularyzacja gry Scrabble® jako narzędzia wspomagającego naukę, m.in. języka polskiego, języków obcych i przedmiotów ścisłych, a także jako pomoc przy rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia i wsparcie w terapii pedagogicznej. To nowy sposób na kreatywne urozmaicenie lekcji, zajęć świetlicowych czy bibliotecznych. Organizatorzy podkreślają, że bardzo ważna jest tutaj pasja nauczycieli, którzy rozwijają i kierują zainteresowaniami swoich uczniów oraz zwracają uwagę na umiejętność pracy w grupie. W programie uczestniczy już około 750 szkół z całego kraju.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE