Reklama

Reklama

Komendant i władze dziękują mieszkańcom za pomoc w zatrzymaniu przestępców. "Jesteście wzorem dla innych" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bardzo miła uroczystość miała miejsce w gmachu Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. W jej trakcie podziękowano tym mieszkańcom naszego powiatu, którzy wykazali się wzorową postawą.

Reklama

Starostwo Powiatowe w Kutnie poinformowało, że starosta Daniel Kowalik oraz komendant kutnowskiej policji dziękowali osobom, które w ostatnim czasie dokonały obywatelskich ujęć.

W spotkaniu uczestniczyli także Burmistrz Żychlina Grzegorz Ambroziak, Wójt Gminy Strzelce Tomasz Jakubowski oraz Wójt Gminy Krzyżanów Tomasz Jakubowski. Policja informuje, że to właśnie na terenie tych gmin obywatele dokonali ujęć przestępców.

Szef kutnowskiej komendy podkreślił, jak ważne jest dla policji każde wsparcie w policyjnych działaniach ze strony lokalnej społeczności. 

Słowa podziękowania i gratulacje płynęły również od przedstawicieli samorządów, którzy podkreślali, że taka postawa buduje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.

- Dziękuję za czujność i gratuluję zaangażowania oraz obywatelskiej odwagi. Wasze zachowanie jest godne naśladowania, jesteście przykładem dla mieszkańców Powiatu Kutnowskiego – mówił Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

Również komendant podkreślał, że taka postawa mieszkańców jest ważna dla nasz wszystkich.

- Każde wsparcie w policyjnych działaniach ze strony lokalnej społeczności jest dla nas bardzo ważne, ale przede wszystkim buduje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania oraz przestrzeni publicznej – mówił insp. Dariusz Walichnowski.

Oficer prasowy KPP w Kutnie przypomina, by reagować za każdym razem kiedy zauważymy zachowania niezgodne z prawem.

- Pamiętajmy o tym, że  jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, dokonuje na naszych oczach przestępstwa poinformujmy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji – mówiła kom. Edyta Machnik

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy