Reklama

Komisja rewizyjna przeciw odwołaniu starosty

Opublikowano:
Autor:

Komisja rewizyjna przeciw odwołaniu starosty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czterech radnych powiatowych negatywnie zaopiniowało wniosek w sprawie odwołania starosty Mirosławy Gal-Grabowskiej, trzech było za - to efekt dzisiejszego posiedzenia komisji rewizyjnej. Przypomnijmy, że w komisji rewizyjnej zasiadają: Zbigniew Filipiak (Komitet Obywatelski), Jacek Gałka (PiS), Artur Gierula (PO), Ewa Kotlińska (KWW Pokolenia Samorządowe), Ryszard Olesiński (PiS), Andrzej Szarwas (PiS).Głosowanie, choć odbywało się za zamkniętymi drzwiami, pokazało rozłam w PiS. Radny Jacek Gałka nie ukrywał bowiem swojego zdania w tej sprawie.- Przez dwa lata otrzymywaliśmy sprzeczne informacje - mówił. - Zarząd wprowadzał nas w błąd. Przekonywał przecież, że wszystko jest w porządku. Tymczasem sytuacja szpitala prezentuje się dramatycznie. Nie możemy powiedzieć mieszkańcom, że nic się nie stało. Rozpatrujemy w tej chwili działania starosty w kontekście szpitala. Będę głosował za odwołaniem starosty.

Podobne zdanie miał Marek Materka. - Nie boję się głosować za odwołaniem starosty, chociaż czyniono próby, żebym się bał - mówił.

Zbigniew Filipiak stwierdził, że zarząd powiatu w obecnym składzie nie może dalej funkcjonować, bo nie współpracuje ze sobą. Artur Gierula mówił z kolei o swoich mieszanych uczuciach.

- Czy ten zarząd, czy inny będzie musiał postawić na jakość, merytoryczną i ciężką pracę, wymagając tego samego od osób pracujących w szpitalu - podkreślił.

Natomiast Ryszard Olesiński, że głosowanie jest przedwczesne. - Mamy oceniać panią starostę za szpital, a nie posiadamy pełnej wiedzy o sytuacji w lecznicy. Zdobędziemy ją dopiero w następnych miesiącach - podkreślał.

Wnioskiem w tej sprawie Rada Powiatu zajmie się podczas jednej z najbliższych sesji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE