Reklama

Komisja rewizyjna: Skarga na szefową PUP zasadna

Opublikowano:
Autor:

Komisja rewizyjna: Skarga na szefową PUP zasadna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Stosunkiem głosów 5:2 komisja rewizyjna Rady Powiatu zadecydowała wczoraj o tym, że skarga, którą złożyła "Solidarność" na szefową PUP jest zasadna.Przypomnijmy, że związkowcy poskarżyli się na Danutę Raciborską wojewodzie. Ta z kolei sprawę przekazała do rozpatrzenia Radzie Powiatu. I właśnie do niej należeć będzie ostateczna decyzja. Uchwała w tej sprawie zostanie podjęta podczas czerwcowej sesji.

Działacze "Solidarności" niejednokrotnie podkreślali, że są dyskryminowani w PUP. W tym celu zorganizowali w kwietniu manifestację przed pośredniakiem i siedzibą powiatu.

- Takiej sytuacji nie ma w całej Polsce. Dyrektor PUP nie szanuje wyroków sądowych. Zwalnia tego samego dnia osoby przywracane przez sąd do pracy prawomocnymi wyrokami - mówił wówczas Waldemar Krenc, przewodniczący Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ "Solidarność". - Dyrektor PUP w Kutnie dyskryminuje członków "Solidarności". Zdecydowaliśmy więc o złożeniu wniosku do prokuratury o ściganie dyrektora PUP, a także skargi do wojewody łódzkiego.

Danuta Raciborska niejednokrotnie w rozmowie z dziennikarzami podkreślała swoje odmienne stanowisko w tej sprawie.

- Wykonuję wyroki sądowe - mówiła. - Redukcje dotknęły wszystkie urzędy pracy w Polsce. Dopatrywanie się dyskryminacji związkowej jest więc nieuzasadnione.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE