Reklama

Koncert "Brel raz jeszcze"

Opublikowano:
Autor:

Koncert "Brel raz jeszcze" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W czwartek, 19 września na scenie Kutnowskiego Domu Kultury zaprezentuje się Janusz Zbiegieł. Koncert pt. "Brel raz jeszcze" to propozycja sceniczna krakowskiego aktora i paryskiego stypendysty "Conservatoire Mobel'l Alice Don" nie jest ani recitalem, ani estradą piosenki.Jest mięsistym teatrem, którego siła to organiczne zespolenie śpiewanej po francusku piosenki i komentującego każdy z 11 przebojów Brela ("Matylda", "Następny", "Piosenka Jacky'ego", "Burżuje", "Moje dzieciństwo", Starzy kochankowie", "Nie opuszczaj mnie", "Staruszkowie", "Przyjdę", "Amsterdam" i "Poszukiwanie" tekstu-wyznania, fragmentu listu do żony.

Te cytaty zresztą stanowiące dokument tragicznego splotu życia i twórczości wypowiada aktor po polsku. Jest miarą artystycznej ekspresji, że 70-minutowy spektakl chłonie publiczność jednym tchem, że wychodząc oszołomiona ma wrażenie żywego kontaktu z nieżyjącym Mistrzem i jego wspaniałą, ciągle obecną w uchu, piosenką, że pozostaje poruszona jego pełnym dramatu życiem osobistym.

Warto dodać, że opiekunem artystycznym spektaklu Zbiegieła, który okazał się rewelacją artystyczna 1Giełdy Inicjatyw Aktorskich organizowanej przez "Rampę" w roku 1998, była Krystyna Janda.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE