Reklama

Koncert Noworoczny

Opublikowano:
Autor:

Koncert Noworoczny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 27 stycznia br. w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury odbył się Koncert Noworoczny będący I edycją projektu "Dukat za talent" promującego młodych wykonawców z powiatu kutnowskiego, którzy odnieśli już sukcesy na przeglądach i festiwalach muzycznych o randze krajowej i międzynarodowej. Laureata koncertu wyłoniła publiczność. Zwycięzca - Zespół BINGO z Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie otrzymał grant na 2005r. Czytaj więcej: {wiecej}tekst i fot. rzaba

Głównym organizatorem koncertu był Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie, a współorganizatorami Regionalne Towarzystwo Muzyczne w Kutnie i Kutnowski Dom Kultury. Ideą Koncertu Noworocznego jest przybliżanie mieszkańcom powiatu kutnowskiego osiągnięć muzycznych i artystycznych młodych i bardzo młodych muzyków i wokalistów, którzy wywodzą się właśnie z naszego miasta i regionu. Pomysłodawcom „Dukatu za Talent” zależało na tym, aby umożliwić utalentowanym młodym ludziom udział w specjalistycznych formach kształcenia, w warsztatach czy kolejnych festiwalach.

I było to możliwe właśnie dzięki zgromadzonej na sali publiczności. Spośród czterech prezentacji: zespół wokalny „Bingo” z MDK w Kutnie, Big-Band Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie, Anna Stępniewska wraz z zespołem, Zespół „Friends”, to widzowie wybrali tę, która się im najbardziej podobała, oddając na nią swój głos. Podczas przerwy rozdawane były kupony do głosowania, które wrzucano do urny z nazwiskiem swojego faworyta.

Należy podkreślić fakt, że publiczność miała trudny orzech do zgryzienia mając do czynienia z niezwykle utalentowanymi młodymi wykonawcami, którzy prezentowali zupełnie odmienny rodzaj muzyki. Tym bardziej, że wszystkie zespoły zdobywają laury w swoich kategoriach, czy to wiekowych, czy to form muzycznych, na różnych przeglądach i festiwalach.

Ostatecznie zespół Bingo z MDK uzyskał najwięcej głosów i zdobył nagrodę finansową, którą będzie mógł przeznaczyć na doskonalenie swojego warsztatu. Trzeba tu zaznaczyć, iż bardzo bliski zdobycia tej nagrody był Big-Band Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie, który zdobył tylko sześć głosów mniej niż zespół Bingo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE