Reklama

Konferencja prasowa posła Tomasza Rzymkowskiego

Opublikowano:
Autor:

Konferencja prasowa posła Tomasza Rzymkowskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W poniedziałek poseł Tomasz Rzymkowski spotkał się z dziennikarzami, inaugurując funkcjonowanie swojego biura w Kutnie. Przy okazji skomentował ostatnie wydarzenia w polskim parlamencie i opowiedział o swojej poselskiej aktywności.

Poseł krytycznie ocenił ostatnie wydarzenia w polityce krajowej. Styl i tryb wprowadzenia zmian przepisów o Trybunale Konstytucyjnym budzi jego sprzeciw, lecz jednocześnie dostrzega potrzebę reformy tego ciała.

– Tę instytucję należy odpolitycznić – powiedział. – Andrzej Rzepliński, sędzia i prezes Trybunału Konstytucyjnego, bardzo zaangażował się w spór polityczny, opowiedział się po jednej ze stron, stał się publicystą. To niedopuszczalne.

Tomasz Rzymkowski wspomniał o inicjatywie rozwiązania kryzysu dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego swojego autorstwa. Zaproponował trzy poprawki do Konstytucji (zwiększenie składu Trybunału do 18 osób, wybór jego członków większością 2/3 i orzekanie o zgodności z Konstytucją przez Sąd Najwyższy w sprawach dotyczących Trybunału Konstytucyjnego), pod którymi zebrano 141 podpisów posłów.

Rzymkowski chciałby, aby ten pomysł stał się zarzewiem dyskusji nad głębszą zmianą ustawy zasadniczej, gdyż jego zdaniem po 18 latach doświadczeń coraz więcej obywateli dostrzega istotne wady jej przepisów.

Pod względem liczby zgłoszonych interpelacji Tomasz Rzymkowski znajduje się w pierwszej piątce posłów – zgłosił ich już dziesięć. Sprawy wymagające takich interwencji można zgłaszać osobiście w biurze lub przesyłać na adres: biuro@rzymkowski.pl.

Napięty harmonogram posiedzeń sejmowych uniemożliwia na razie udział posła w życiu politycznym Kutna w oczekiwanym przez niego zakresie, jednak kutnowski parlamentarzysta wyraził nadzieję, że tempo prac sejmowych zostanie niedługo zwolnione.

Biuro poselskie Tomasza Rzymkowskiego znajduje się przy ul. Barlickiego 10 i czynne jest w poniedziałki, wtorki i piątki w godz. 10-15 i w środy w godz. 14-19. Poseł będzie w nim obecny w poniedziałki, o ile nie uniemożliwią mu tego obowiązki poselskie. Biurem kierował będzie Marcin Motylewski – obaj panowie dobrze znają się z wcześniejszej pracy zawodowej i działalności społeczno-politycznej. Motylewski szefował sztabowi wyborczemu przyszłego posła.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE