Reklama

Koniec Falcku, od kwietnia nowy system ratownictwa medycznego

Opublikowano:
Autor:

Koniec Falcku, od kwietnia nowy system ratownictwa medycznego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niepubliczni świadczeniodawcy zostaną wyłączeni z systemu ratownictwa medycznego na terenie województwa łódzkiego. Jest to konsekwencja wprowadzenia nowej organizacja polegającej na utworzeniu jednego rejonu operacyjnego ze scentralizowaną dyspozytornią medyczną medycznego. Zmiany wchodzą w życie już od 1 kwietnia. Jaki podmiot zajmie się teraz ratowaniem mieszkańców z terenu powiatu kutnowskiego?

Jak dotąd województwo łódzkie podzielone było na 20 rejonów operacyjnych, a każdy z nich obsługiwany był przez 10 dysponentów. W 11 z nich, w tym również na terenie powiatu kutnowskiego, usługi z zakresu ratownictwa medycznego świadczyła firma Falck. Z uwagi na fakt, że spółka ta jest podmiotem niepublicznym, nie może liczyć na kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, by dalej świadczyć usługi z zakresu ratownictwa.

W piątek rozstrzygnięto konkurs na świadczenia ww. usług. Zatem już od kwietnia w życie wejdzie wojewódzki plan działania systemu Państwowe Ratownictwo Medycznego w Łódzkiem. Odtąd jeden rejon operacyjny obsługiwać będzie 105 ZRM-ów, czyli o 5 więcej niż dotychczas. Umowa na udzielanie świadczeń podpisana zostanie wkrótce z Wojewódzką Stacją Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

- O zawarcie umowy na świadczenia ratownictwa medycznego w Łódzkiem ubiegało się wspólnie 12 dysponentów zespołów ratownictwa medycznego. Wśród współrealizatorów są: Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie Trybunalskim, Szpital Wojewódzki w Sieradzu, Tomaszowskie Centrum Zdrowia, Szpital Powiatowy w Radomsku, Zduńskowolski Szpital Powiatowy, Szpital Powiatowy w Opocznie, Powiatowe Centrum Medyczne NZOZ Szpital Powiatowy w Wieruszowie, Poddębickie Centrum Zdrowia, Pabianickie Centrum Medyczne, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wieluniu oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Łowiczu - poinformowała Anna Leder, rzecznik łódzkiego NFZ.

Mimo tego, że Kutnowskiego Szpitala Samorządowego nie ma na powyższej liście lecznic, to i tak pacjenci z terenu powiatu kutnowskiego obsługiwani będą przez Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE