Reklama

Reklama

Koniec z biletami autobusowymi dla dzieci i młodzieży! Wkrótce pojadą za darmo kutnowską komunikacją miejską

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Koniec z biletami autobusowymi dla dzieci i młodzieży! Wkrótce pojadą za darmo kutnowską komunikacją miejską  - Zdjęcie główne

Uczniowie pojadą bezpłatnie komunikacją miejską w Kutnie | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 1 września to w Kutnie nie tylko początek roku szkolnego. To także pierwszy dzień, kiedy wszyscy uczniowie będą mogli bezpłatnie jeździć autobusami kutnowskiego MZK. W życie weszło już odpowiednie zarządzenie prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego. Jak przyznaje włodarz miasta, będzie to duże ułatwienie dla dzieci i młodzieży chcących przemieszczać się w obrębie Kutna.

Reklama

- Bezpłatne przejazdy będą obowiązywać cały czas, a nie tylko do szkoły i ze szkoły. Będą z nich mogli skorzystać uczniowie uczęszczający do szkół ponadpodstawowych, którzy nie ukończyli 21 roku życia. Myślę, że taki pomysł zachęci do korzystania z naszej komunikacji miejskiej – mówił w czerwcu na antenie Radia Q  Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Skorzystanie z bezpłatnego przejazdu będzie możliwe po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej. Za darmo komunikacją miejską będą mogły podróżować wszystkie dzieci i młodzież do ukończenia szkoły podstawowej, jednak nie dłużej niż do skończenia 21 roku życia.

Warto podkreślić, że przez pandemię koronawirusa i obostrzenia wprowadzone w całej Polsce liczba pasażerów korzystających z usług MZK Kutno znacznie zmalała. Widać to po przychodach z tytułu kupowanych biletów, które w ubiegłym roku spadły o 50% wobec planów zakładanych na początku roku.

Oprócz tego bezpłatnie autobusami MZK Kutno pojechać mogą: posłowie i senatorowie RP, inwalidzi wojenni i wojskowi oraz ich przewodnicy, osoby niewidome i ociemniałe oraz ich przewodnicy, rodzice lub opiekunowie dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz tych z niepełnosprawnością ruchową do czasu ukończenia szkoły ponadpodstawowej. Ponadto osoby, które ukończyły 70. rok życia, te posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz towarzyszący im przewodnicy, zasłużeni dawcy krwi, osoby objęte „Kutnowską Kartą Dużej Rodziny 3+”, umundurowani funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej i żołnierze Żandarmerii Wojskowej.

Bilety ulgowe przysługują natomiast kombatantom, studentom i słuchaczom kolegium, weteranom poszkodowanym pobierającym rentę inwalidzką oraz emerytom i rencistom.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE