Reklama

Koniec z brodzeniem w błocie. Jest przetarg na budowę ulic

Opublikowano:
Autor:

Koniec z brodzeniem w błocie. Jest przetarg na budowę ulic - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za oknami jesień, a wraz z nią deszcze i kapryśna pogoda. Dla niektórych mieszkańców Żychlina, a dokładniej ulic Dolnej i Nowej zaczynają się wówczas problemy - przejazd autem czasami staje się wyzwaniem, o czym informowaliśmy na naszych łamach w marcu tego roku. Teraz jednak grząźnięcie w błocie odejść ma w niepamięć bowiem władze gminy Żychlin ogłosiły przetarg na przebudowę tych właśnie ulic.

O tragicznym - jak określili mieszkańcy - stanie dróg w mieście żychlinianie informowali nas w połowie marca. Roztopy i deszcze dawały się wówczas szczególnie we znaki, a brodzenie w błocie i grzęźnięcie w nim samochodów stało się przykrą codziennością. Problem występował na ul. Cichej i Dolnej, czyli drogach dojazdowych do ul. Dobrzelińskiej.

- Jako mieszkańcy ul Dolnej, Cichej i okolic od kilku lat mamy mieć dojazd. Co roku są robione nasypy nowej drogi, woda na niektóre podwórza leje się ciurkiem podczas deszczu, a co za tym idzie i powodzie w piwnicach. Teraz problem się nasilił. Niestety o dojeździe karetki czy nawet auta z węglem nie mamy co marzyć - informowali o sprawie nasi Czytelnicy.

Do sprawy odniósł się wówczas także burmistrz Grzegorz Ambroziak, który wyjaśniał m.in., że:

- Aby nie było kłopotu z położeniem asfaltu w pierwszej kolejności koniecznością jest utworzenie spinki wodociągowej między ulicami Śląską i Dolną.

Cały artykuł możecie przeczytać TUTAJ.

Dla mieszkańców ul. Dolnej, o której pisaliśmy oraz ul. Nowej mamy dobrą wiadomość. W piątek ogłoszono przetarg na przebudowę tych dróg. Co się zmieni na ul. Dolnej? Wykonana zostanie nowa nawierzchni jezdni z wykorzystaniem już istniejącej jako podbudowa, zrobione zostaną zjazdy i pobocza, zagospodarowane będą także tereny zielone. Na u. Nowej z kolei prace obejmą wykonanie nowej nawierzchni jezdni z wykorzystaniem istniejącej jako podbudowa, wymianę nawierzchni i podbudowy istniejących chodników oraz zjazdów oraz wykonanie terenów zielonych.

Oferty przetargowe można składać do 5 października, zaś termin wykonania zadania to 1 miesiąc od dnia podpisania umowy. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli "śmigać" po nowej nawierzchni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE