Reklama

Koniec z zalanymi ulicami i piwnicami! Prace mogą ruszyć już we wrześniu

Opublikowano:
Autor:

Koniec z zalanymi ulicami i piwnicami! Prace mogą ruszyć już we wrześniu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeszcze dzisiaj pisaliśmy o interpelacji radnych w sprawie rozwiązania problemu podtopień na Al. ZHP w Kutnie. Również dzisiaj podczas sesji rady miasta zabezpieczono środki, dzięki którym na tej ulicy zostanie wykonana nowa kanalizacja deszczowa.

Zmiany budżetowe, które najbardziej mogą zainteresować mieszkańców, zaszły m.in. w dziale „Gospodarka komunalna i ochrona środowiska”. Zmniejszono plan wydatków na rok bieżący o kwotę 1 775 800 zł (wysokość dotacji z UE) oraz zwiększono środki własne o 1 293 800 zł na zadaniu „Zielona Oś Miasta” w związku z przewidywanym wykonaniem inwestycji w tym roku.

W wyniku zmian w budżecie przesunięto środki pieniężne i wpisano nowe zadanie inwestycyjne, a polegać ono będzie właśnie na budowie kanalizacji deszczowej na Al. ZHP. Na ten cel Miasto ma zamiar przeznaczyć 750 tys. zł.

Radni przegłosowali zmiany w budżecie 17 głosami. To oznacza, że problem na Al. ZHP zostanie rozwiązany.

- Bardzo mnie to cieszy. Już od tamtej kadencji rozmawiamy o problemach mieszkańców. Są zalewane piwnice i ulice. Dzięki tej inwestycji poprawi się komfort uczestników ruchu drogowego. Pan prezydent zapewniał, że inwestycja ta będzie przeprowadzana dwutorowo z projektem „Zielona Oś Miasta”. Jak to teraz będzie wyglądało, uda się przeprowadzić ją wcześniej - mówił przewodniczący Rady Miasta Kutno Mariusz Sikora.

O tym, kiedy rozpocznie się realizacja budowy kanalizacji deszczowej i ile potrwa, poinformował zastępca prezydenta Jacek Boczkaja.

- Te zadania można ze sobą powiązać. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja rozpocznie się już nawet pod koniec września. Będzie polegała na połączeniu sieci poprowadzonej od ul. Popiełuszki i od ul. Troczewskiego, w najniższym punkcie będzie studzienka, po drodze jeszcze kratki. Prostopadle do Al. ZHP między blokami nr 2 i 4 poprowadzony zostanie kolektor, który będzie biegł do separatora a potem do rzeki Ochni. Wykonanie tego może zająć ok. 2-3 miesięcy - wyjaśnił wiceprezydent.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE