Reklama

Koniec zamieszania z oznakowaniem. Pasy dla rowerzystów namalowane

Opublikowano:
Autor:

Koniec zamieszania z oznakowaniem. Pasy dla rowerzystów namalowane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na początku marca pisaliśmy o małym zamieszaniu na drodze, które pojawiło się w obrębie ulicy Wyszyńskiego, a dotyczyło ono niezgodności między oznakowaniem pionowym, a poziomym. Jak zapewniał nas wówczas magistrat, linie na jezdni miały zostać poprawnie namalowane, jak tylko pogoda będzie temu sprzyjała. Tak też się stało - od niedzieli rowerzyści mają swój kawałek jezdni i to po obu stronach.

O drogowym galimatiasie pisaliśmy TUTAJ. Związany był on ze zmianami w obrębie skrzyżowania ul. Wyszyńskiego i Jana Pawła II wprowadzonymi w ramach projektu KBO pn. „Poprawa funkcjonalności i bezpieczeństwa kutnowskich dróg rowerowych" złożonego przez Łukasza Gajewskiego, który prowadzi facebookową stronę Kutnowskie Ulice i Drogi Rowerowe. Objęły one m.in. wyznaczenie pasów ruchu dla rowerów na ulicy Wyszyńskiego od ulicy Kościuszki do ulicy Jana Pawła II. I o istnieniu tychże pasów informował znak pionowy, jednak znaki poziome już nie.

Przyczyną tego były zimowe i trudne warunki pogodowe w związku z czym wykonanie oznakowania poziomego zgodnego z pionowym odłożono do wiosny, co potwierdził nam wówczas Urząd Miasta.

- Oznakowanie poziome przy wskazanym skrzyżowaniu zostanie wykonane przy sprzyjających warunkach atmosferycznych - informuje Biuro Prasowe.

Nie były to słowa rzucone na wiatr. Jeśli chodzi o zmiany w obrębie ww. skrzyżowania, warto wspomnieć, że w pierwszej kolejności wymieniono część nawierzchni i namalowano nowe pasy na przejściu dla pieszych u zbiegu ul. Wyszyńskiego i Kościuszki. Następnie - w niedzielę 7 kwietnia - na jezdni pojawiły się pasy wyznaczające odcinki jezdni, którymi mogą poruszać się rowerzyści.

Jak to teraz wygląda? Poniżej możecie obejrzeć relację Łukasza Gajewskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE