Reklama

Reklama

Konrad K. kontra Debich. Były wicestarosta winny

Opublikowano: śr, 7 paź 2015 15:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po kilkumiesięcznych bojach podczas dzisiejszej rozprawy w Sądzie Rejonowym w Kutnie zapadł wyrok w sprawie pomówienia Krzysztofa Debicha przez Konrada K. Radny powiatowy został uznany za winnego, a sędzia orzekł nawiązkę na rzecz Hospicjum Kutnowskiego w wysokości 1000 zł, podanie wyroku do publicznej wiadomości w dwóch gazetach i na dwóch portalach internetowych oraz 1800 zł zwrotu kosztów procesu. Wyrok nie jest jednak prawomocny.- Kluczową kwestią, która w ocenie sądu znalazła potwierdzenie w zgromadzonym materiale dowodowym jest fakt, że oskarżony użył wielokroć stwierdzenia, że oskarżyciel prywatny jest osobą skazaną. Co do dowodów, to nie budzą żadnych wątpliwości - powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia.

Reklama

Przypomnijmy, że że sprawa sięga jeszcze początku kadencji. Na pierwszej sesji były wicestarosta mówił, że osoba z taką przeszłością jak Krzysztof Debich nie powinna sprawować funkcji starosty.

– Pamiętamy, jak zakończyła się kariera pana Debicha jako prezydenta Kutna. Jest to osoba skompromitowana ze skazującym wyrokiem sądowym – mówił Konrad K., choć starosta Krzysztof Debich niejednokrotnie prezentował wyrok unniewinniający go.

Po rozprawie radny powiatowy, któremu przysługuje prawo do apelacji, nie chciał wypowiadać się na temat decyzji podjętej przez sędziego.

- Zastanowimy się nad apelacją. Nie komentuję całej sprawy - powiedział krótko.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)