Reklama

Kontrola posmogowa: będą bezpłatne badania płuc

Opublikowano:
Autor:

Kontrola posmogowa: będą bezpłatne badania płuc  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ruszyła ogólnopolska akcja badań spirometrycznych „Weź głęboki oddech”. Na jej trasie znajduje się miejscowość Krośniewice w naszym powiecie, gdzie już 25 czerwca będzie można wykonać bezpłatne badanie układu oddechowego, czyli spirometrię.

Fundacja NEUCA dla Zdrowia apeluje o wczesną profilaktykę. Badania pokazują bowiem, że zanieczyszczone powietrze jest bardziej zabójcze niż papierosy, alkohol czy narkotyki. W najbliższy wtorek w Krośniewicach pojawi się spirobus fundacji, w którym mieszkańcy będą mogli wykonać bezpłatne badania płuc. To jedno z działań profilaktycznych realizowanych w miastach całej Polski. Badania pokazują bowiem, że zanieczyszczone powietrze jest bardziej zabójcze niż papierosy, alkohol czy narkotyki.

Zapisy rozpoczynają się na 7 dni przed wydarzeniem. Ostatni raport NIK z ubiegłego roku o ochronie powietrza przed zanieczyszczeniami wskazał, że Polska wciąż jest jednym z krajów Unii Europejskiej z najgorszą jakością powietrza. Spirometria pozwala ocenić sprawność układu oddechowego, czyli szybkość wydechu, pojemność oddechową płuc czy zawartość CO2 oraz innych gazów. Na jego podstawie można wykryć między innymi obturacyjną chorobę płuc – jedną z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych.

Spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia będzie stacjonował 25 czerwca w miejscowości Krośniewice przy ulicy Kolejowej 8 (między 10.00 a 16.00). Następnie ruszy do miejscowości Kikół. Aby wziąć udział w badaniu należy zapisać się wcześniej, w punkcie znajdującym się pod tym samym adresem, gdzie odbędą się badania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE